Kasper Bomba, organizator JURA Summer CUP: “Jest to bardziej widowiskowa część piłki ręcznej” [AUDIO]

Miejmy nadzieję, że koronawirus nie pokrzyżuje planów i wydarzenie się odbędzie. Na dni 7-9 sierpnia koło Zamku Bąkowiec w Zawierciu-Skarżycach zaplanowano JURA Summer CUP, organizatorem jest KS Viret CMC Zawiercie. Na turniej zapraszał Kasper Bomba, zawodnik klubu. Rozmawiał Paweł Kmiecik.

(więcej…)

Marlena Magiera, prowadząca audycję “25. godzina dnia”: “Dziennikarstwo jest dla mnie ciągłą nauką” [AUDIO]

Poznajcie Marlenę Magierę, prowadzącą audycję “25. godzina dnia” w Radiu Zawiercie, wraz z Karolem Malinowskim. Nie tylko mówiliśmy o programie, ale również o tym, czym dla redaktorki Mediów Zawierciańskich jest dziennikarstwo. Rozmawiał Paweł Kmiecik.

(więcej…)

Paweł Kwiecień, iluzjonista: “Scena to jest to, co chcę robić do końca życia. Chcę występować i dzielić się uśmiechem, dzielić się swoją pasją” [AUDIO]

Paweł Kwiecień to nie tylko iluzjonista, ale również prowadzący audycje w Radiu Zawiercie i realizator dźwięku. Co planuje na najbliższy czas i kim chciałby być w przyszłości? Rozmawiał Paweł Kmiecik.

(więcej…)

Michał Myszkowski, radny miejski: “Myślę, że Pani Małgorzata Benc będzie się częściej odzywać (na sesji) zamiast Pana prezydenta i to może łagodzić sytuacje” [AUDIO]

O wotum zaufania, nowej wiceprezydent Zawiercia, pumie i filmie “Gierek” mówił środowy Gość Dnia Radia Zawiercie, radny Rady Miejskiej Michał Myszkowski. Rozmawiał Paweł Kmiecik.

(więcej…)

Ks. Adam Dróżdż, wikariusz zawierciańskiej bazyliki: “Była pielgrzymka dwudniowa, była trzydniowa, a rok 2020 przynosi nam pielgrzymkę zaledwie jednodniową” [AUDIO]

Tegoroczna piesza pielgrzymka z Zawiercia na Jasną Górę potrwa nie dwa lub trzy dni, lecz jeden dzień. Przez koronawirusa. O tym, co w pielgrzymowaniu COVID-19 zmienił, a co nie, mówił ks. Adam Dróżdż, wikariusz parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu i kierownik pielgrzymki. Rozmawiał Paweł Kmiecik.

(więcej…)

Krzysztof Popiół z Jurassic Photo Team o 7. Letnim Festiwalu Fotograficznym: “Naszym głównym nurtem jest fotografia kreatywna” [AUDIO]

W dniach 17-21 sierpnia odbędzie się 7. Letni Festiwal Fotograficzny Photo Summer Day, którego patronem medialnym są Media Zawierciańskie. O tym, dlaczego warto się wybrać na wydarzenie i co ma wspólnego bejca z kotletem mówił Krzysztof Popiół z Jurassic Photo Team. Rozmawiał Paweł Kmiecik.

(więcej…)