Mirosław Zakrzewski, prezes Stowarzyszenia Kupców Zawierciańskich: “Pieniądze, które lokalni przedsiębiorcy zarabiają, wydawane są też lokalnie” [WIDEO+AUDIO]

Kupujmy, zamawiajmy, wspierajmy. Lokalnie. Małe sklepy i punkty usługowe działające na terenie powiatu zawierciańskiego to najczęściej lokalni przedsiębiorcy. Wybierajmy ich produkty i usługi. Korzyść odczujemy wszyscy. Między innymi o tym mówił Mirosław Zakrzewski, prezes Stowarzyszenia Kupców Zawierciańskich. Nagranie zostało wykonane przed poinformowaniem przez policję sprzedających kwiaty naprzeciwko Biedronki o zakazie handlu. Rozmawiał Paweł Kmiecik.

(więcej…)

Dominik Janus, radny miejski o RDF: “Tych samochodów nie będzie tak dużo, jak się wydaje” [WIDEO+AUDIO]

Co młodzi mówią o koronawirusie? Czy zakład do produkcji paliwa alternatywnego RDF w Zawierciu to dobry pomysł? Czy zwolnienie dyscyplinarne radnej z PO Ewy Mićki z RPWiK i ograniczenie o około połowę pensji innemu radnego z PO Pawłowi Kazirodowi to sprawy polityczne? Na te i inne pytania odpowiadał Dominik Janus, radny Rady Miejskiej w Zawierciu. Rozmawiał Paweł Kmiecik.

(więcej…)

Audycja “Zaw-i-ka, czyli zawirowania kulturalne, albo Zawiercie i kultura” – 20 października 2020 [AUDIO]

Bronisław Grenda – emerytowany grawer szkła, instruktor liceum plastycznego w Dąbrowie Górniczej, a z zamiłowania praktykujący muzyk, pasjonat muzyki klasycznej był gościem audycji Moniki Gajek-Jędros “Zaw-i-ka, czyli zawirowania kulturalne albo Zawiercie i kultura”.

(więcej…)

Mateusz Wacławczyk, organizator Zlotu Food Trucków: “Mogą Państwo przez Messengera zamówić jedzenie z godziną odbioru” [WIDEO+AUDIO]

W najbliższy weekend (23-25 października) na parkingu przed Miejskim Ośrodkiem Kultury “Centrum” w Zawierciu odbędzie się Zlot Food Trucków. O wydarzeniu (i jego sanitarnym bezpieczeństwie) mówił organizator, Mateusz Wacławczyk. Rozmawiał Paweł Kmiecik.

(więcej…)

Przemysław Trepka, radny miejski: “Dla mnie sprawa p. Pawła Kaziroda jest typowo sprawą polityczną, w odróżnieniu od p. Ewy Mićki” [WIDEO+AUDIO]

Radny Przemysław Trepka po raz pierwszy od początku obecnej kadencji Rady Miejskiej w Zawierciu przyjął zaproszenie do wywiadu Gość Dnia Radia Zawiercie. Posłuchajcie, o czym mówił radny miejski. Rozmawiał Paweł Kmiecik.

(więcej…)

Krzysztof Peroń, prezes ARK Jobs i Zawierciańskiego Forum Pracodawców: “Pan Konarski po raz kolejny za nic ma opinię mieszkańców” [WIDEO+AUDIO]

O kandydowaniu w wyborach, politycznych powiązaniach, Bocianówce, schronisku i RDF-ie mówił wtorkowy Gość Dnia Radia Zawiercie: Krzysztof Peroń, prezes ARK Jobs i Zawierciańskiego Forum Pracodawców. Rozmawiał Paweł Kmiecik.

(więcej…)

Anita Maszczyk, Filharmonia Jurajska: “Wszyscy jesteśmy poszkodowani przez koronawirusa” [WIDEO+AUDIO]

“Art is work” – sztuka to praca. Warto o tym przypominać. I wspomagać świat kultury i sztuki, aby – po pandemii – nie był on zgliszczami dawnej rzeczywistości. Przez bankructwa i rezygnację z, nieopłacalnych przez koronawirusa, działań kulturalnych. O zbliżającej się Filharmonii Jesiennej mówiła jej koordynator, Anita Maszczyk. Rozmawiał Paweł Kmiecik.

(więcej…)

Ewelina Pasternak, Bocianówka: “Na chwilę obecną jest zebranych 2,5 tys. podpisów” [WIDEO+AUDIO]

Do końca okresu wypowiedzenia najmu Bocianówki pozostało półtora miesiąca. Do tej pory najemców prowadzących ten lokal od prawie 32 lat wsparło około 2,5 tys. osób swoimi podpisami pod petycją. Do dalej z Bocianówką? Mówiła Ewelina Pasternak, córka najemców. Rozmawiał Paweł Kmiecik.

(więcej…)