28 marca 2019. Gość Dnia Radia Zawiercie: Anna Sadowska [AUDIO]

Dziś Gościem Dnia Radia Zawiercie była Anna Sadowska, przewodnicząca Stowarzyszenia “Daj Szansę”. Dziś w Miejskim Ośrodku Kultury “Centrum” o godzinie 17:00 rozpocznie się koncert jubileuszowy z okazji 25-lecia stowarzyszenia.

Posłuchajcie rozmowy:

Dziś jest czwartek 28 marca, wschód słońca nastąpił o 05:32, zachód będzie miał miejsce o 18:04.

Dzień potrwa 12 godzin i 35 minut, będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o 4 godziny i 17 minut oraz dłuższy od najkrótszego o 4 godziny i 53 minuty.

Imieniny obchodzą: Aleksander, Doroteusz, Gedeon, Guntram, Hilarion, Ingbert, Jan, Joanna, Kastor, Krzesisław, Krzysław, Malachiasz, Malkolm, Pryskus, Renata, Rogacjusz, Rogat.
Czechy, Słowacja – Dzień Nauczyciela
Libia – Uroczystość Opuszczenia Kraju przez Brytyjczyków
Republika Południowej Afryki – Dzień Rodziny

Kalendarium 28 marca (wybrane daty z Wikipedii):
1963 – Premiera dreszczowca Ptaki w reżyserii Alfreda Hitchcocka.
1969 – Premiera filmu historycznego Pan Wołodyjowski w reżyserii Jerzego Hoffmana.
2010 – Po raz pierwszy padła główna wygrana w polskiej edycji teleturnieju Milionerzy.

Siatkarze Aluron Virtu Warta Zawiercie w pierwszym meczu ćwierćfinałowym pokonali Cerrad Czarni Radom 3:2 (27:29, 25:22, 21:25, 25:17, 15:13). MVP wybrany został: Alexandre Ferreira.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Wczoraj odbyła się kolejna sesja Rady Miejskiej w Zawierciu. Trwała ponad 6,5 godziny, z czego ponad 2 godziny stanowiła przerwa w obradach.

We wtorek upłynął termin naboru ofert na stanowisko dyrektora Szpitala Powiatowego w Zawierciu. Dziś nastąpiło otwarcie ofert.