6 czerwca 2019. Gość Dnia Radia Zawiercie: Paweł Abucki, prezes Centrum Inicjatyw Lokalnych [AUDIO]

Wniosek o nowy sposób głosowania na przewodniczących osiedli i sołectw w Zawierciu – to główny, choć niejedyny, temat naszej czwartkowej rozmowy z Gościem Dnia Radia Zawiercia. Był nim Paweł Abucki, prezes Centrum Inicjatyw Lokalnych, który taki wniosek skierował do radnych Rady Miejskiej w Zawierciu.

Posłuchajcie rozmowy:

Oto wniosek Centrum Inicjatyw Lokalnych:

Dziś jest czwartek 6 czerwca, wschód słońca nastąpił o 04:33, zachód będzie miał miejsce o 20:48. Dzień potrwa 16 godzin i 15 minut.

W niedzielę 16 czerwca nad Zalewem Mitręga w Łazach odbędzie się Festyn charytatywny dla Lenki Jałowiec, 5-latki cierpiącej na Dziecięce Porażenie Mózgowe czterokończynowe.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

W środę 5 czerwca w Sądzie Okręgowym w Częstochowie wydano wyrok w sprawie Ryszarda M., prezydenta Zawiercia w latach 2002-2006 i 2010-2014 oraz Starosty Zawierciańskiego w latach 2006-2010, a także Marka K., zastępcy Ryszarda M. oraz Bartłomieja K.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Podczas Dni Zawiercia 2019 Miejska i Powiatowa Biblioteka w Zawierciu zaprasza na „Literackie święto ulicy Emila Zegadłowicza – uliczny flash mob”.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Jak informują Koleje Śląskie, w najbliższą niedzielę rozkład jazdy regionalnego przewoźnika ulegnie zmianom, które wynikają z prac remontowo-modernizacyjnych prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Leave a Comment