Dziś Gościem Dnia Radia Zawiercie był Piotr Pałęga, drużynowy 1. Zawierciańskiej Drużyny Skautowej, opowiedział on m.in. różnicach pomiędzy skautingiem a harcerstwem oraz o działaniach zawierciańskich skautów.

Posłuchajcie rozmowy z Piotrem Pałęgą:

 

Dziś jest piątek, 1 lutego, wschód słońca nastąpił o 07:19, zachód będzie miał miejsce o 16:32.

Imieniny obchodzą: Brygida, Cecyliusz, Dziadumiła, Emil, Paweł, Pioniusz, Piotr, Prosimir, Sewer, Siemirad, Weridiana, Winand, Winanda, Wirydiana, Zybart, Zybert, Zybracht, Zygbert i Żegota
Irlandia, Szkocja – Imbolc (Dzień Świętej Brygidy) święto celtyckie
Mauritius – Rocznica zniesienia niewolnictwa

Kalendarium 1 lutego (źródło: Wikipedia):
1928 – Założono Aeroklub Krakowski.
2011 – Rewolucja w Egipcie: odbył się tzw. „Marsz Miliona”.

Dziś wieczorem zapraszamy na transmisję “na żywo” meczu Aluron Virtu Warty Zawiercie z Asseco Resovia Rzeszów, który Jurajscy Rycerze rozegrają na wyjeździe.

Mecz rozpocznie się od 20:30, a od 20:00 na antenie internetowego Radia Zawiercie będzie można posłuchać studia przedmeczowego – Radia Zawiercie można słuchać na stronie internetowej www.radiozawiercie.pl Mecz komentował będzie Marcin Górski.

W czwartek 24 stycznia 2019 r. Zarząd Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Zawierciu przyjął uchwałę w sprawie wystąpienia do pracodawców z żądaniami pracowniczymi.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

W środę 30 stycznia w ogrodzienieckim urzędzie miasta odbyła się konferencja szkoleniowa dla przedsiębiorców.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

W czwartek 31 stycznia w sali narad zawierciańskiego urzędu miasta odbyły się konsultacje społeczne dotyczące funkcjonowania Zakładu Komunikacji Miejskiej w Zawierciu. Uczestniczył w nich m.in. Jakub Kosoń, młodzieżowy zastępca prezydenta Zawiercia, a także Marek Ciepaj, prezes ZKM.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Urząd Miejski w Zawierciu przedstawił zasady rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę Zawiercie na rok szkolny 2019/2020.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Akcja “Nazywam się miliard” po raz trzeci w Zawierciu. Akcja odbędzie się w czwartek 7 lutego o godzinie 15:30 na Placu św. Jana Pawła II przy fontannie w centrum miasta.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *