W 2018 roku Kromołów obchodził 825-lecie lokacji. Czym jest owa lokacja i jaka jest historia najstarszej dzielnicy Zawiercia? O tym rozmawialiśmy dziś z Gościem Dnia Radia Zawiercie, którym była Marta Walęga.

Dziś jest czwartek, 10 stycznia, wschód słońca nastąpił o 07:41, zachód będzie miał miejsce o 15:58.

Imieniny obchodzą: Agaton, Anna, Dobrosław, Egidia, Grzegorz, Idzi, Jan, Kolumba, Leonia, Marcjan, Mojmir, Nikanor, Nikanora, Paweł, Petroniusz, Piotr i Wilhelm.

Kalendarium 9 stycznia (źródło: Wikipedia):
Benin – Święto Suwerenności Ludowej
1993 – Premiera filmu Trzy kolory. Niebieski w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego.
1992 – W czasie sztormu na Pacyfiku z pokładu statku zostały zmyte 3 kontenery z 30 tysiącami gumowych kaczek, które następnie zostały rozniesione przez prądy morskie.

W poniedziałek 7 stycznia Rada Nadzorcza Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Zawierciu wybrała nową prezes spółki. Została nią Katarzyna Stachowicz, umowa z nią została podpisana w środę 9 stycznia.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Urząd Miejski w Zawierciu ogłosił nabór na stanowisko kierownicze Dyrektora Miejskiego Zespołu Obsługi Ekonomiczno-Administracyjnej Szkół w Zawierciu. Wśród wymagań zapisane jest m.in. co najmniej 5-letni staż pracy lub wykonywanie działalności gospodarczej o charakterze zgodnym z wymaganiami na powyższym stanowisku, posiadanie podyplomowych studiów z zakresu zarządzania w oświacie. Oferty można składać do 18 stycznia 2019 roku, decyduje data wpływu do urzędu.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

W piątek 4 stycznia już po raz drugi odbyła się Gala Śląskiej Siatkówki. Podczas Gali Śląskiego Związku Piłki Siatkowej poznaliśmy nagrodzonych w plebiscycie na Osobowości Świata Siatkówki na Śląsku. Najlepszym siatkarzem roku 2018 został atakujący Jurajskich Rycerzy – Grzegorz Bociek. W kategorii Drużyna Roku nominację otrzymała również cała drużyna Aluron Virtu Warta Zawiercie, jednak zwycięstwo przypadło Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Zbliża się kolejne wydanie bezpłatnej Gazety zawiercianskie.pl. Gazeta w nakładzie 5 tys. egzemplarzy będzie bezpłatnie kolportowana na dworcu w Zawierciu, pojawi się także w urzędach, instytucjach publicznych oraz wybranych sklepach i punktach usługowych na terenie Zawiercia. Poprzednie wydania gazety w wersji elektronicznej można znaleźć na portalu zawiercianskie.pl w zakładce “Gazeta zawiercianskie.pl”. Kontakt dla zainteresowanych publikacją reklamy w gazecie: redakcja@zawiercianskie.pl oraz numer telefonu 500-200-697.

 

Zdjęcie: Facebook Kromołów

10 stycznia, 2019

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *