Dziś Gościem Dnia Radia Zawiercie był Zbigniew Żak – opowiedział on i zaprosił na Giełdę Winyli, która odbędzie się w zawierciańskim MOK-u w niedzielę 3 lutego w godzinach 10:00-14:00.

Dziś jest piątek, 11 stycznia, wschód słońca nastąpił o 07:40, zachód będzie miał miejsce o 15:59.

Imieniny obchodzą: Anastazy, Feliks, Hilary, Honorata, Hortensja, Hortensjusz, Hygin, Krzesimir, Małomir, Matylda, Mechtylda, Melchiades, Odon, Palemon, Palemona, Paulin, Salwiusz, Teodozjusz, Teodozy, Tezeusz i Tomasz.

Kalendarium 11 stycznia (źródło: Wikipedia):
Maroko – Uroczystość Deklaracji Niepodległości
Nepal – Dzień Jedności Narodowej
Polska – Dzień Wegetarian
1922 – W Toronto po raz pierwszy zastosowano insulinę.
1927 – Powstała amerykańska Akademia Filmowa.
1940 – W Siedlcach zanotowano najniższą temperaturę w historii Polski (–41 °C).

W czwartek 10 stycznia w Hucie CMC Zawiercie doszło do wypadku ze skutkiem śmiertelnym z udziałem jednej z pracujących tam osób.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Nową dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zawierciu została Justyna Miszczyk.

Więcej informacji: kliknij: TUTAJ

Klub Piłkarski Warta Zawiercie ma nowy zarząd. Prezesem został Dawid Zarwin.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Urząd Miejski w Zawierciu ogłosił nabór na stanowisko kierownicze Dyrektora Miejskiego Zespołu Obsługi Ekonomiczno-Administracyjnej Szkół w Zawierciu. Wśród wymagań zapisane jest m.in. co najmniej 5-letni staż pracy lub wykonywanie działalności gospodarczej o charakterze zgodnym z wymaganiami na powyższym stanowisku, posiadanie podyplomowych studiów z zakresu zarządzania w oświacie. Oferty można składać do 18 stycznia 2019 roku, decyduje data wpływu do urzędu.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Już w najbliższy weekend 11-13 stycznia juniorska drużyna Aluron Virtu Warta Zawiercie rozegra ćwierćfinałowy turniej Mistrzostw Śląska Juniorów. Juniorzy w Radlinie zmierzą się z gospodarzem turnieju, SK Górnik Radlin oraz z drużynami KS AZS Rafako Racibórz i GKS GieKSa Katowice.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

W sobotę, w samo południe, zawodnicy Viretu CMC Zawiercie rozegrają w Kielcach pierwsze ligowe spotkanie w 2019 roku. Rywalem podopiecznych Mariusza Szczygła będzie AZS Politechnika Świętokrzyska.

Więcej informacji: TUTAJ

Zbliża się kolejne wydanie bezpłatnej Gazety zawiercianskie.pl. Gazeta w nakładzie 5 tys. egzemplarzy będzie bezpłatnie kolportowana na dworcu w Zawierciu, pojawi się także w urzędach, instytucjach publicznych oraz wybranych sklepach i punktach usługowych na terenie Zawiercia. Poprzednie wydania gazety w wersji elektronicznej można znaleźć na portalu zawiercianskie.pl w zakładce “Gazeta zawiercianskie.pl”. Kontakt dla zainteresowanych publikacją reklamy w gazecie: redakcja@zawiercianskie.pl oraz numer telefonu 500-200-697.

11 stycznia, 2019

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *