Podczas majowej sesji Rady Miejskiej w Zawierciu w ramach wolnych wniosków jeden z mieszkańców poddał w wątpliwość ważność wyborów na przewodniczącego osiedla Argentyna. Powód? Grupa mieszkańców, która – jak twierdził – brała udział w wyborach, a nie wiadomo czy zamieszkuje na tym osiedlu. Nowym przewodniczącym Argentyny został Dominik Janus, radny miejski z ugrupowania prezydenta Zawiercia Łukasza Konarskiego. Nasz środowy Gość Dnia Radia Zawiercie.

Posłuchajcie rozmowy:

Dziś jest środa 11 czerwca, wschód słońca nastąpił o 04:30, zachód będzie miał miejsce o 20:53. Dzień potrwa 16 godzin i 23 minuty.

W niedzielę 16 czerwca odbędzie się organizowana przez Fundację z Pomysłem gra miejska “Czas na TAZ”.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

We wtorek po godzinie 18:00 przy ul. Krzywej w Zawierciu znaleziono zwłoki w zbiorniku wodnym.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Do końca czerwca bieżącego roku trwa obecny kontrakt Szpitala Powiatowego w Zawierciu z Narodowym Funduszem Zdrowia na lekarską ambulatoryjną opiekę rehabilitacyjną oraz fizjoterapię. Oferta złożona przez zawierciańską lecznicę kilka miesięcy temu została odrzucona przez NFZ. Winą za stan rzeczy obecne władze placówki obarczają poprzednią dyrektor.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

4 Comments

 • Martin

  12/06/2019

  Młody Janus radny twierdzi że miejsca parkingowe przed urzędem zostały zlikwidowane dla urzedników.W poprzedniej kadencji były 2 teraz są bodaj 4

 • nowa rada społeczna

  12/06/2019

  Co ten chłopak wygaduje. Osiemnastolatek podważa ważność wcześniejszych wyborów na Przewodniczących. Stat Miasta nie ma nic wspólnego ze Statutami Osiedli. Przypomnijmy, że radny Mól był współautorem obecnych statutów tworząc je wraz z ówczesnym Przewodniczącym Rady Miejskiej. Więcej na wniosek Pana Móla Komisja Społeczna zdecydowała o pozostawieniu statutów w niezmienionej formie. Statuty są jasne, czytelne i przejrzyste. Poza tym na każdym zebraniu sprawozdawczo – wyborczym jest przedstawiciel Miasta, który jest pytany na koniec czy dostrzegł jakieś nieprawidłowości. Dużo wody w Warcie upłynie gdy Pan radny nastolatek posiądzie odpowiednią wiedzą samorządową. Poza tym trzeba mieć świadomość, że sfałszowanie wyborów podlega paragrafom. Obecna Przewodnicząca Rady może co najwyżej żądania stawiać we własnym domu, aloe nikt nie daje jej prawa do unieważnienia wyborów. Nawet jedynie słuszna partia, Do zobaczenia w poniedziałek.

 • Monia

  13/06/2019

  Ulotki? Jakie ulotki? Mieszkam na tej samej ulicy co P. Janus i żadnej ulotki w mojej skrzynce nie było. Ksiądz z ambony mówił? W jakich my czasach żyjemy? Mieszka Pan tu doslownie od kilku lat co Pan może wiedzieć o naszym osiedlu? Może najpierw wypada nauczyć się podstawowych zasad życia w społeczeństwie? Na początku zapoznać się ze znaczeniem i zastosowaniem słów “Dzień dobry”

 • tehhq54

  13/06/2019

  Jakiś radny spytałby się radnych z Platformy(PO) ,dwoje pracuje w wodociągach(E.Mićka i D.Świderski),czy dostali podwyżki? W grudniu 2018 roku odchodzący prezes wodociągów z PO(Platforma Obywatelska) przyznał podwyżkę tylko “swoim”17 osobom(załoga liczy 140 osób),plus nagrody,przypominam ,że wodociągi są spółką miejską.Panie prezydencie proszę się tym zająć

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *