Dziś Gościem Dnia Radia Zawiercie była Katarzyna Nowicka, rzecznik prasowy Centrum Nauki Kopernik. Tematem rozmowy był przyszłotygodniowy przyjazd Planetobusa do Zawiercia – co to to jest Planetobus i jakie atrakcje można w nim zobaczyć?

Posłuchajcie rozmowy z Katarzyną Nowicką:

 

Dziś jest wtorek 12 lutego, wschód słońca nastąpił o 07:02, zachód będzie miał miejsce o 16:52.

Dzień potrwa 9 godzin i 50 minut i będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o 7 godzin i 2 minuty oraz dłuższy od najkrótszego o 2 godziny i 8 minut.

Imieniny obchodzą: Aleksy, Ammonia, Ammoniusz, Ampelia, Ampeliusz, Antoni, Bartłomiej, Benedykt, Bonfilia, Bonfiliusz, Damian, Datyw, Etelwold, Eulalia, Ewa, Feliks, Gaudenty, Gerard, Grzegorz, Hilarion, Hilariona, Humbelina, Jakub, Jan, Julian, Juwencjusz, Laurenty, Ludan, Ludwik, Maryna, Melecjusz, Mikołaj, Modest, Norma, Paweł, Radosław, Saturnin, Saturnina, Tomasz i Trzebiesława.
Mjanma – Święto Unii
Dzień Darwina
Międzynarodowy Dzień Walki z Wykorzystaniem Dzieci jako Żołnierzy

Kalendarium 12 lutego (źródło: Wikipedia):
1502 – Vasco da Gama rozpoczął swą drugą podróż do Indii.
1884 – Amerykanin Lewis Waterman opatentował wieczne pióro.
1891 – Włoski astronom Elia Millosevich odkrył planetoidę (303) Josephina.
1958 – W klinice Akademii Medycznej we Wrocławiu prof. Wiktor Bross wykonał pierwszą w Polsce operację na otwartym sercu.
1989 – Powstał Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej.
1999 – Premiera filmu historycznego Ogniem i mieczem w reżyserii Jerzego Hoffmana.

Chcesz wygrać podwójny bilet na koncert Michała Bajora w Zawierciu? Wejdź na Facebooka zawiercianskie.pl, napisz w komentarzu, dlaczego chciałbyś wybrać się na koncert i udostępnij ten wpis – autorzy 2 najciekawszych odpowiedzi otrzymają bilet dla 2 osób na piątkowy koncert. Wydarzenie odbędzie się w piątek 15 lutego w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu, początek o godzinie 19:00.

Zakład Komunikacji Miejskiej w Zawierciu zaprasza do swojej siedziby kolejnych przedstawicieli osiedli na konsultacje dotyczące zmian w rozkładach jazdy. Konsultacje będą odbywać się następująco: 13.02.19 na godz. 15:00 – Kromołów, Pomrożyce, Skarżyce, Żerkowice; 14.02.19 na godz. 16:00 – Borowe Pole, Marciszów, Stary Rynek.

W czwartek 21 lutego odbędą się uroczystości upamiętniające tragiczne zdarzenie w Ryczowie sprzed 75 lat.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

12 lutego, 2019

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *