Dziś Gościem Dnia Radia Zawiercie był Łukasz Jałowiec, tata 5-letniej Lenki. W rozmowie opowiedzieliśmy o Morsowaniu dla Lenki, które odbędzie się nad zbiornikiem wodnym we Włodowicach w najbliższą niedzielę 17 lutego.

Posłuchajcie rozmowy z Łukaszem Jałowcem:

Oto zbiórka środków finansowych na rehabilitację dla Lenki:

https://www.siepomaga.pl/lena-jalowiec

Dziś w Radiu Zawiercie odbyła się audycja Echa Łaz – Anna Mąka z Wydziału Promocji UM w Łazach i asp. szt. Michał Turlej, dzielnicowy Komisariatu Policji w Łazach opowiedzieli o wspólnych projektach realizowanych przez łazowski urząd i policję:

 

Dziś jest środa 13 lutego, wschód słońca nastąpił o 07:00, zachód będzie miał miejsce o 16:53.

Dzień potrwa 9 godzin i 53 minuty i będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o 6 godzin i 59 minut oraz dłuższy od najkrótszego o 2 godziny i 11 minut.

Imieniny obchodzą: Beatrycze, Benignus, Benigny, Emnilda, Eulogiusz, Fulkran, Gilbert, Grzegorz, Humbelina, Jakub, Jan, Jordan, Jordana, Julian, Kastor, Katarzyna, Krystyna, Licyniusz, Martynian, Maura, Paweł, Polieukt, Stefan i Toligniew.
Międzynarodowe – Światowy Dzień Radia (od 2012 proklamowany przez UNESCO)

Kalendarium 13 lutego (źródło: Wikipedia):
1834 – Adam Mickiewicz zakończył pracę nad Panem Tadeuszem.
1895 – Bracia Auguste i Louis Lumière otrzymali patent na kinematograf.
1998 – W Fabryki Samochodów Ciężarowych w Lublinie zjechał z linii produkcyjnej ostatni egzemplarz samochodu dostawczego Żuk.
1989 – Powstał Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej.
1999 – Premiera filmu historycznego Ogniem i mieczem w reżyserii Jerzego Hoffmana.

Chcesz wygrać podwójny bilet na koncert Michała Bajora w Zawierciu? Wejdź na Facebooka zawiercianskie.pl, napisz w komentarzu, dlaczego chciałbyś wybrać się na koncert i udostępnij ten wpis – autorzy 2 najciekawszych odpowiedzi otrzymają bilet dla 2 osób na piątkowy koncert. Wydarzenie odbędzie się w piątek 15 lutego w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu, początek o godzinie 19:00.

Kilka miesięcy temu rozpoczął się remont basenu przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Zawierciu. W poniedziałek 11 lutego został oddany do użytku.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Zakład Komunikacji Miejskiej w Zawierciu zaprasza do swojej siedziby kolejnych przedstawicieli osiedli na konsultacje dotyczące zmian w rozkładach jazdy. Konsultacje będą odbywać się następująco: 13.02.19 na godz. 15:00 – Kromołów, Pomrożyce, Skarżyce, Żerkowice; 14.02.19 na godz. 16:00 – Borowe Pole, Marciszów, Stary Rynek.

W czwartek 21 lutego odbędą się uroczystości upamiętniające tragiczne zdarzenie w Ryczowie sprzed 75 lat.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

13 lutego, 2019

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *