Dziś Gościem Dnia Radia Zawiercie był Grzegorz Maciąg, wiceprezes Fotoklubu Jurassic Photo Team, który opowiedział o VI Jurajskim Festiwalu Fotograficznym oraz o podstawach dobrej fotografii.

Posłuchajcie rozmowy:

W każdą środę po godzinie 10:10 na antenie Radia Zawiercie odbywa się audycja “Echa Łaz” – dziś gościł w niej Grzegorz Piłka, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach:

Dziś jest środa 13 marca, wschód słońca nastąpił o 06:03, zachód będzie miał miejsce o 17:41.

Dzień potrwa 11 godzin i 38 minut, będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o 5 godzin i 14 minut oraz dłuższy od najkrótszego o 3 godziny i 56 minut.

Imieniny obchodzą: Anioł, Bożena, Bratomir, Cieszymysł, Ernest, Kasjan, Krystyna, Letycja, Marek, Patrycja, Roderyk, Sabin, Salomon, Trzebiesław i Trzebisław.

Kalendarium 13 marca (źródło: Wikipedia):
1968 – Górnik Zabrze pokonał Manchester United 1:0 w rozegranym na Stadionie Śląskim w Chorzowie rewanżowym meczu ćwierćfinałowym PEMK. W pierwszym meczu wygrali Anglicy 2:0.

Wczoraj w Sądzie Okręgowym w Częstochowie odbyła się tzw. rozprawa odwoławcza w sprawie m.in. Ryszarda Macha, Prezydenta Zawiercia w latach 2002-2006 i 2010-2014 oraz Starosty Zawierciańskiego w latach 2006-2010, a także Marka K., jego zastępcy, a w latach 2014-2018 dyrektora Miejskiego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnej Szkół w Zawierciu.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Podczas minionej sesji Rady Gminy Włodowice odrzucono uchwałę o utworzeniu Młodzieżowej Rady Gminy. Jej założenie zostało poddane pod głosowanie na wniosek Stowarzyszenia “Skauting Jurajski”.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

W niedzielę 17 marca o godzinie 14:45 zespół Aluron Virtu Warty Zawiercie może zapewnić sobie historyczny udział w fazie play-off. Miejsce w pierwszej szóstce pozwoli powalczyć Jurajskim Rycerzom o medale. Dwa punkty w ostatnich dwóch meczach, albo potknięcie rywali może dać nam gwarancję gry o najwyższe cele w tym sezonie. Nasza drużyna ma pięć punktów przewagi nad siódmym GKS-em Katowice i tyle samo nad ósmą Asseco Resovią Rzeszów.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Nabór w Urzędzie Miasta i Gminy Ogrodzieniec – trwa rekrutacja na stanowisko podinspektora w Referacie Promocji i Pozyskiwania Środków Zewnętrznych, Referacie Organizacyjnym oraz Referacie Spraw Społecznych.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Jutro w Zawierciu rozpoczną się dwudniowe warsztaty dotyczące m.in. zwiększenia atrakcyjności miasta i regionu, przyciągnięcia nowych inwestycji i poprawy bezpieczeństwa. Organizatorem wydarzenia jest miasto i powiat zawierciański.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *