Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej były głównym tematem rozmowy z Gościem Dnia Radia Zawiercie, którym w czwartek 14 lutego był Marek Ciepaj, prezes Zakładu Komunikacji Miejskiej w Zawierciu.

Posłuchajcie rozmowy z Markiem Ciepajem (zdjęcie: kadr z fot. Pauli Soboty):

 

Dziś jest czwartek 14 lutego, wschód słońca nastąpił o 06:58, zachód będzie miał miejsce o 16:55.

Dzień potrwa 9 godzin i 57 minuty i będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o 6 godzin i 55 minut oraz dłuższy od najkrótszego o 2 godziny i 15 minut.

Imieniny obchodzą: Abraham, Adolf, Adolfa, Antonin, Auksencja, Auksencjusz, Auksenty, Cyryl, Dionizja, Dionizy, Dobiesława, Eleukadiusz, Flawian, Florentyn, Jan Chrzciciel, Jerzy, Jordan, Józef, Konrad, Konrada, Krystyna, Liliana, Lilianna, Lilla, Maro, Maron, Metody, Mikołaj, Modest, Niedamir, Niedomira, Niemir, Nostrian, Piotr, Teodozja, Teodozjusz, Teodozy, Walenty, Walentyn, Wincenty, Witalis i Zenon.
Bałkany – Trifon Zarezan
Międzynarodowe – Walentynki
Polska – Dzień Chorego na Padaczkę

Kalendarium 14 lutego (źródło: Wikipedia):
1876 – Alexander Graham Bell zgłosił wynaleziony przez siebie telefon w biurze patentowym.
1942 – Powstała Armia Krajowa.
2005 – Uruchomiono serwis internetowy YouTube.

Uczniowie z SP1 laureatami w konkursie “Projekt z klasą”. Projekt “Historyczny wyścig” przyniósł uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu miejsce wśród laureatów IX edycji konkursu edukacyjnego “Projekt z klasą”, organizowanego przez wydawnictwo Nowa Era.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Kilka miesięcy temu rozpoczął się remont basenu przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Zawierciu. W poniedziałek 11 lutego został oddany do użytku.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Zakład Komunikacji Miejskiej w Zawierciu zaprasza do swojej siedziby kolejnych przedstawicieli osiedli na konsultacje dotyczące zmian w rozkładach jazdy. Konsultacje będą odbywać się następująco: 14.02.19 na godz. 16:00 – Borowe Pole, Marciszów, Stary Rynek.

W czwartek 21 lutego odbędą się uroczystości upamiętniające tragiczne zdarzenie w Ryczowie sprzed 75 lat.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

14 lutego, 2019

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *