Dziś Gościem Dnia Radia Zawiercie była Wiktoria Cymer – nastolatka z Zawiercia, która po fatalnym w skutkach urazie kręgosłupa walczy o powrót do pełni sił.

Posłuchajcie rozmowy:

Dziś jest czwartek 14 marca, wschód słońca nastąpił o 06:01, zachód będzie miał miejsce o 17:43.

Dzień potrwa 11 godzin i 42 minuty, będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o 5 godzin i 10 minut oraz dłuższy od najkrótszego o 4 godziny.

Imieniny obchodzą: Afrodyzja, Afrodyzjusz, Afrodyzy, Bożeciecha, Eutychiusz, Ewa, Fawila, Jakub, Leon, Leona, Łazarz, Matylda, Piotr i Pamela.
Andora – Święto Konstytucji
Estonia – Dzień Języka Estońskiego
Korea Południowa, Japonia – Biały Dzień
Tajlandia – Święto Słoni
Międzynarodowy Dzień Sprzeciwu Wobec Tam
Dzień Liczby Pi (π)

Kalendarium 14 marca (źródło: Wikipedia):
1847 – We Florencji odbyła się premiera opery Makbet Giuseppe Verdiego.
2016 – Rozpoczęła się wspólna misja badawcza Europejskiej Agencji Kosmicznej i Roskosmosu ExoMars.

Jak poinformowała Spółdzielnia Mieszkaniowa “Zawiercie” w czwartek 14 marca nastąpią przerwy w dostawie energii cieplnej w dzielnicy Centrum.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

O wtorkowej kolizji z drzewem na ul. Powstańców Śląskich i ucieczki z miejsca zdarzenia informowaliśmy na Facebooku zawiercianskie.pl. Kierowcą pojazdu była sędzia Sądu Rejonowego w Zawierciu.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

W niedzielę 17 marca o godzinie 14:45 zespół Aluron Virtu Warty Zawiercie może zapewnić sobie historyczny udział w fazie play-off. Miejsce w pierwszej szóstce pozwoli powalczyć Jurajskim Rycerzom o medale. Dwa punkty w ostatnich dwóch meczach, albo potknięcie rywali może dać nam gwarancję gry o najwyższe cele w tym sezonie. Nasza drużyna ma pięć punktów przewagi nad siódmym GKS-em Katowice i tyle samo nad ósmą Asseco Resovią Rzeszów.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Nabór w Urzędzie Miasta i Gminy Ogrodzieniec – trwa rekrutacja na stanowisko podinspektora w Referacie Promocji i Pozyskiwania Środków Zewnętrznych, Referacie Organizacyjnym oraz Referacie Spraw Społecznych.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *