Zmiany szefów wydziałów i jednostek organizacyjnych urzędu, stan odśnieżenia Zawiercia i sytuacja finansowa gminy – to niektóre z tematów rozmowy z Prezydentem Zawiercia Łukaszem Konarskim, który był dziś Gościem Dnia Radia Zawiercie.

Dziś jest poniedziałek, 14 stycznia, wschód słońca nastąpił o 07:38, zachód będzie miał miejsce o 16:03.

Imieniny obchodzą: Amadea, Dacjusz, Feliks, Helga, Hilary, Krystiana, Makryna, Malachiasz, Mściwuj, Nina, Odoryk, Piotr, Radogost, Rajner i Saba.

Kalendarium 14 stycznia (źródło: Wikipedia):
Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy
Kościół prawosławny – „stary” Nowy Rok
1956 – Utworzono Ojcowski Park Narodowy
1982 – Ukazało się pierwsze wydanie dziennika rządowego „Rzeczpospolita”
1997 – Ukazało się pierwsze wydanie dziennika „Puls Biznesu”.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie żyje. Poinformowali o tym w poniedziałek po południu doktor Tomasz Stefaniak, dyrektor ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku i minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Nowe audycje w Radiu Zawiercie. Już w tym tygodniu na antenie naszego radia dwa nowe programy, kolejny na początku lutego. Pierwszym z nich jest audycja “Echa Łaz”, w każdą środę o 10:10 będzie można wysłuchać bieżących informacji z życia miasta i gminy Łazy. W czwartki o 20:30 zapraszamy na audycję ZawUra – to zlepek pierwszych trzech liter słowa “Zawiercie” oraz ostatnich trzech w słowach “architektura” i “kultura”, tego będzie dotyczyć program, na który zaprasza Michał Cubała. Z kolei w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o 18:40 stałym gościem Radia Zawiercie będzie Jakub Kosoń, Młodzieżowy Zastępca Prezydenta Zawiercia. Najbliższa audycja odbędzie się w poniedziałek 4 lutego. Oprócz nowych audycji w ramówce Radia Zawiercie kilka drobnych korekt – znajdziecie je na stronie radiozawiercie.pl

Wczoraj w całej Polsce odbył się 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ramach zawierciańskiego WOŚP-u w Zawierciu wystąpili m.in. Freaky Boys, Menelaos i Rompey. WOŚP w Zawierciu odbył się w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Blanowskiej 40 w godzinach 14:00-20:00, swoje stoika przygotowali m.in: zawierciańska biblioteka, szpital powiatowy i Centrum Rozwoju Lokalnego, całość imprezy transmitowało “na żywo” Radio Zawiercie.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Pierwszy w 2019 roku mecz w Zawierciu zespół Aluron Virtu rozegra 19.01 (sobota) o godzinie 14:45. Naszym rywalem będzie zespół ONICO Warszawa. Biuro Prasowe klubu informuje, że sprzedaż biletów na ten pojedynek rozpocznie się w poniedziałek 14.01 (poniedziałek) o godzinie 8:30 w siedzibie klubu.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Viret CMC Zawiercie umocnił się na pozycji wicelidera grupy B śląskiej II ligi. Podopieczni Mariusza Szczygła wygrali w Kielcach różnicą 13 bramek. Zawiercianie mają już zapewnioną grę w grupie, która będzie rywalizować o awans do I ligi.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Juniorska drużyna Aluron Virtu Warta Zawiercie w swoim ostatnim meczu ćwierćfinałowym pokonała GKS GieKSę Katowice 3:2 (25:22, 23:25, 25:21, 19:25, 15:13). Wygrana ta dała zawiercianom trzecie miejsce w grupie.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

14 stycznia, 2019

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *