Dziś Gościem Dnia Radia Zawiercie był Komendant Powiatowy Policji insp. Jacek Kurdybelski, z którym rozmawialiśmy o problemie dopalaczy w Zawierciu.

Posłuchajcie rozmowy:

Dziś jest piątek 15 marca, wschód słońca nastąpił o 05:59, zachód będzie miał miejsce o 17:44.

Dzień potrwa 11 godzin i 45 minut, będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o 5 godzin i 7 minut oraz dłuższy od najkrótszego o 4 godziny i 3 minuty.

Imieniny obchodzą: Gościmir, Heloiza, Klemens, Krzysztof, Leokrycja, Longin, Longina, Ludwika, Luiza, Matrona, Nikander, Nikandra, Placyd, Probus, Zachariasz i Zachary.
Białoruś – Święto Konstytucji
Liberia – Urodziny J.J. Robertsa (pierwszego prezydenta Liberii)
Węgry – Rocznica Wiosny Ludów
Światowy Dzień Konsumenta

Kalendarium 15 marca (źródło: Wikipedia):
1921 – Założono KS Raków Częstochowa (pod nazwą Racovia).
1936 – Uruchomiono kolej linową na Kasprowy Wierch.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło na Drodze Krajowej nr 78 w Porębie.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

W środę i czwartek w Zawierciu odbyły się warsztaty “Kierunki rozwoju Zawiercia i powiatu zawierciańskiego”.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Andrzej Jabłoński, strażnik miejski z Zawiercia, a także sportowiec, założyciel klubu sztuk walki Musubi i pisarz w kwietniu wyda swoją kolejną książkę – “Pan Tadeusz w Zawierciowie, czyli to nie ostatni zajazd na Litwie”.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

W I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu dziś rozpoczęła się dwudniowa konferencja „Żermun” 2019”.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

W niedzielę 17 marca o godzinie 14:45 zespół Aluron Virtu Warty Zawiercie może zapewnić sobie historyczny udział w fazie play-off. Miejsce w pierwszej szóstce pozwoli powalczyć Jurajskim Rycerzom o medale. Dwa punkty w ostatnich dwóch meczach, albo potknięcie rywali może dać nam gwarancję gry o najwyższe cele w tym sezonie. Nasza drużyna ma pięć punktów przewagi nad siódmym GKS-em Katowice i tyle samo nad ósmą Asseco Resovią Rzeszów.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Nabór w Urzędzie Miasta i Gminy Ogrodzieniec – trwa rekrutacja na stanowisko podinspektora w Referacie Promocji i Pozyskiwania Środków Zewnętrznych, Referacie Organizacyjnym oraz Referacie Spraw Społecznych.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *