Klub Piłkarski Warta Zawiercie ma od kilku dni nowego prezesa – został nim Dawid Zawrin. Był on Gościem Dnia Radia Zawiercie o 9:15 i opowiedział o swoich sportowych planach dla klubu.

Dziś jest wtorek, 15 stycznia, wschód słońca nastąpił o 07:38, zachód będzie miał miejsce o 16:05.

Imieniny obchodzą: Aleksander, Arnold, Dalemir, Dąbrówka, Dobrawa, Domasław, Domosław, Eligia, Eligiusz, Franciszek, Habakuk, Ida, Jan, Makary, Maksym, Maur, Micheasz, Paweł i Piotr.

Kalendarium 15 stycznia (źródło: Wikipedia):
Korea Północna – Dzień Alfabetu Koreańskiego
Malawi – Dzień Johna Chilenbwe
IAL – Interlingua – Dzień Interlingwy (Le die de Interlingua)
Wikipedia – Dzień Wikipedii
1797 – W Londynie po raz pierwszy na głowach panów pojawił się cylinder.
1885 – Amerykanin Wilson Bentley wykonał pierwsze mikroskopowe zdjęcia płatków śniegu.
2001 – „Narodziny” Wikipedii. Dzień 15 stycznia jest obchodzony jako Dzień Wikipedii.

Nowe audycje w Radiu Zawiercie. Już w tym tygodniu na antenie naszego radia dwa nowe programy, kolejny na początku lutego. Pierwszym z nich jest audycja “Echa Łaz”, w każdą środę o 10:10 będzie można wysłuchać bieżących informacji z życia miasta i gminy Łazy. W czwartki o 20:30 zapraszamy na audycję ZawUra – to zlepek pierwszych trzech liter słowa “Zawiercie” oraz ostatnich trzech w słowach “architektura” i “kultura”, tego będzie dotyczyć program, na który zaprasza Michał Cubała. Z kolei w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o 18:40 stałym gościem Radia Zawiercie będzie Jakub Kosoń, Młodzieżowy Zastępca Prezydenta Zawiercia. Najbliższa audycja odbędzie się w poniedziałek 4 lutego. Oprócz nowych audycji w ramówce Radia Zawiercie kilka drobnych korekt – znajdziecie je na stronie radiozawiercie.pl

W pierwszym meczu nowego roku Aluron Virtu Warta Zawiercie musiał uznać wyższość Jastrzębskiego Węgla, który wygrał 3:1 (25:21, 25:15, 22:25, 25:14). MVP spotkania został Christian Fromm.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Viret CMC Zawiercie umocnił się na pozycji wicelidera grupy B śląskiej II ligi. Podopieczni Mariusza Szczygła wygrali w Kielcach różnicą 13 bramek. Zawiercianie mają już zapewnioną grę w grupie, która będzie rywalizować o awans do I ligi.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

15 stycznia, 2019

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *