“Jasełka z akcją charytatywną dla naszej uczennicy Emilki” – to nazwa wydarzenia, na który zaprosiła jako Gość Dnia Radia Zawiercie Marlena Szczęśniak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stanisława Szymańskiego w Zawierciu. SP2 jest organizatorem jasełek, odbędą się one w czwartek 17 stycznia w MOK-u, początek o 16:00.

Dziś jest środa, 16 stycznia, wschód słońca nastąpił o 07:37, zachód będzie miał miejsce o 16:06.

Imieniny obchodzą: Furzeusz, Gonsalwy, Hilary, Honorat, Marceli, Otto, Otton, Piotr, Treweriusz, Trzebowit, Tycjan, Tycjana, Waleriusz, Włodzimierz, Włodzimir i Włodzimira.

Kalendarium 16 stycznia (źródło: Wikipedia):
Tajlandia – Dzień Nauczyciela
1959 – Utworzono Kampinoski i Karkonoski Park Narodowy.
1969: Odbył się pierwszy dwuosobowy spacer kosmiczny i pierwsza wymiana załogi na orbicie (Sojuz 4 i Sojuz 5).
2005: W wieku 66 lat Rumunka Adriana Iliescu została prawdopodobnie najstarszą matką w historii medycyny.

Już dziś po raz pierwszy w historii drużyna Aluron Virtu Warta Zawiercie rozegra swój pierwszy mecz w Katowickim Spodku. Wszystko za sprawą ligowego spotkania z GKS-em Katowice. Będzie to dobra okazja aby zapomnieć o poniedziałkowym meczu z Jastrzębskim Węglem. Początek meczu o godzinie 20:30. Transmisję z tego meczu przeprowadzi telewizja Polsat Sport.
Bilety na to spotkanie można nabyć poprzez link dostępny na stronie aluronvirtu.pl

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Nowe audycje w Radiu Zawiercie. Już w tym tygodniu na antenie naszego radia dwa nowe programy, kolejny na początku lutego. Pierwszym z nich jest audycja “Echa Łaz”, w każdą środę o 10:10 będzie można wysłuchać bieżących informacji z życia miasta i gminy Łazy. W czwartki o 20:30 zapraszamy na audycję ZawUra – to zlepek pierwszych trzech liter słowa “Zawiercie” oraz ostatnich trzech w słowach “architektura” i “kultura”, tego będzie dotyczyć program, na który zaprasza Michał Cubała. Z kolei w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o 18:40 stałym gościem Radia Zawiercie będzie Jakub Kosoń, Młodzieżowy Zastępca Prezydenta Zawiercia. Najbliższa audycja odbędzie się w poniedziałek 4 lutego. Oprócz nowych audycji w ramówce Radia Zawiercie kilka drobnych korekt – znajdziecie je na stronie radiozawiercie.pl

 

16 stycznia, 2019

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *