Plany budowy masztu telekomunikacyjnego w Zawierciu i ewentualne zwolnienia w starostwie powiatowym – to niektóre z tematów, o których porozmawialiśmy z Gabrielem Dorsem, starostą zawierciańskim, naszym dzisiejszym Gościem Dnia Radia Zawiercie.

Posłuchajcie rozmowy z Gabrielem Dorsem:

 

Dziś jest poniedziałek 18 lutego, wschód słońca nastąpił o 06:51, zachód będzie miał miejsce o 17:02.

Dzień potrwa 10 godzin i 11 minut, będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o 6 godzin i 41 minut oraz dłuższy od najkrótszego o 2 godziny i 29 minut.

Imieniny obchodzą: Imieniny obchodzą: Agapit, Albert, Aleksander, Antoni, Bernadeta, Flawia, Flawian, Flawiusz, Franciszek, Gertruda, Heladia, Heladiusz, Jan, Klaudiusz, Konstancja, Konstantyna, Kosma, Lucjusz, Łucjusz, Maksym, Marcin, Mojżesz, Sylwan, Symeon, Wespazjan, Więcesława i Wilhelm.
1. dzień roku według kalendarza Kalijugi, liczonego od wielkiej bitwy na polu Kuru (Indie) w 3102 p.n.e.
Gambia – Święto Niepodległości

Kalendarium 18 lutego (źródło: Wikipedia):
1850 – Otwarto Muzeum Archeologiczne w Krakowie.
1980 – Premiera filmu Szansa w reżyserii Feliksa Falka.

Koncert Walentynkowy “Światowe hity o miłości” – to nazwa wydarzenia, które odbyło się w niedzielę 17 lutego w Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

W środę 13 marca w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie z Błażejem Torańskim.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Dzisiaj nad zalewem we Włodowicach odbyło się morsowanie dla Lenki Jałowiec.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Trwają rekrutacje w Urzędzie Miejskim w Zawierciu: magistrat poszukuje 2 pracowników do Wydziału Dialogu Społecznego – do 18 lutego trwa nabór na stanowisko inspektora ds. promocji miasta, a także inspektora ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi. Z kolei do 28 lutego potrwa nabór na stanowisko inspektora w Referacie Kontroli Wewnętrznej. Szczegółowe informacje znajdziecie w Biuletynie Informacji Publicznej zawierciańskiego magistratu na stronie internetowej zawiercie.bip.net.pl

18 lutego, 2019

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *