Zaproszenie na koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który odbędzie się w sobotę 19 stycznia o 18:00 w zawierciańskiej bazylice oraz remont świątyni – to tematy rozmowy z Gościem Dnia Radia Zawiercie, którym dziś był ks. prał. Jan Niziołek, proboszcz bazyliki.

Dziś jest piątek, 18 stycznia, wschód słońca nastąpił o 07:35, zachód będzie miał miejsce o 16:09.

Imieniny obchodzą: Ammonia, Ammoniusz, Atenogenes, Beatrycze, Bogumił, Krystyna, Liberata, Lubart, Małgorzata, Monika, Piotr, Pryska, Regina, Sędziwoj, Wenerand, Woluzjan i Zuzanna.

Kalendarium 18 stycznia (źródło: Wikipedia):
Społecznościowe – Dzień Kubusia Puchatka (na pamiątkę urodzin swojego twórcy A.A. Milne’a)
1919 – Założono Polski Czerwony Krzyż.
1921 – Powstał Aeroklub Rzeczypospolitej Polskiej.

Dziś w Sądzie Okręgowym w Częstochowie odbyła się tzw. rozprawa odwoławcza w sprawie m.in. Ryszarda Macha (wyraził zgodę na używanie nazwiska), Prezydenta Zawiercia w latach 2002-2006 i 2010-2014 oraz Starosty Zawierciańskiego w latach 2006-2010, a także Marka K., jego zastępcy, a w latach 2014-2018 dyrektora Miejskiego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnej Szkół w Zawierciu.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Wracamy do planów operatora sieci Play dotyczących budowy tzw. stacji bazowej przy ul. Blanowskiej 106 w Zawierciu. Mieszkańcy sąsiednich domów nie zgadzają się na powstanie masztu. Zobaczcie materiał filmowy dostępny na portalu zawiercianskie.pl:

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

W czwartek 17 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury “Centrum” odbyły się Jasełka połączone z akcją charytatywną dla Emilki – uczennicy Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stanisława Szymańskiego w Zawierciu. Zobaczcie zdjęcia Marty Bińkowkiej na portalu zawiercianskie.pl:

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Poseł na Sejm RP Anna Nemś zaprasza na spotkanie z cyklu “Sprawa Polek”. Weźmie w nim udział wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska oraz posłanki Platformy Obywatelskiej Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i Lidia Gądek.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

W piątek 18.01 o godzinie 18 w Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum” w Zawierciu odbędzie się konferencja prasowa z nowym zarządem Klubu Piłkarskiego Warta Zawiercie w sali numer 203.

Prezydent Miasta Zawiercie ogłosił nabór na stanowisko urzędnicze w Urzędzie Miejskim w Zawierciu – Inspektor Straży Miejskiej w Zawierciu.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

18 stycznia, 2019

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *