Od grudnia 2018 roku Zawiercie ma dwóch posłów, a ściślej mówiąc: posłanki. Dziś Gościem Dnia Radia Zawiercie była Poseł na Sejm RP Danuta Nowicka, która swoje ślubowanie złożyła 5 grudnia 2018 roku.

Dziś jest wtorek, 22 stycznia, wschód słońca nastąpił o 07:32, zachód będzie miał miejsce o 16:15.

Imieniny obchodzą: Anastazy, Dobromysł, Dominik, Dorian, Gaudencjusz, Gaudenty, Jutrogost, Kasandra, Laura, Mateusz, Sulisław, Uriel i Wincenty.

Kalendarium 22 stycznia (źródło: Wikipedia):
Polska – Dzień Dziadka
Saint Vincent i Grenadyny – Święto Saint Vincent i Grenadyn
Ukraina – Dzień Jedności Ukrainy
1863 – Wybuchło powstanie styczniowe.
1927 – Pierwsza w historii radiowa transmisja z meczu piłkarskiego (Arsenal F.C.-Sheffield United F.C.).

Radio Zawiercie zostało oficjalnym patronem medialnym Klubu Siatkarskiego Aluron Virtu Warta Zawiercie. W związku z tym na kibiców czeka niemała gratka. Pierwszym wydarzeniem zorganizowanym przez Radio Zawiercie będzie transmisja “na żywo” ze środowego meczu 1/4 finału Pucharu Polski Cerrad Czarni Radom – Aluron Virtu Warta Zawiercie. Rozpoczęcie transmisji w najbliższą środę 23 stycznia o godzinie 20:30 na www.radiozawiercie.pl. Komentatorem będzie doskonale znany zawierciańskiej publiczności – Marcin Górski.

Urząd Miasta Zawiercie zaprasza na cykliczne konsultacje społeczne, które będą się odbywały w sali narad w głównym budynku zawierciańskiego magistratu przy ul. Leśnej 2. Najbliższe spotkanie będzie nosiło nazwę “Nowe plany i pomysły na działalność kulturalną w naszym mieście”, odbędzie się ono w czwartek 24 stycznia, początek o godzinie 16:00. Kolejne tematy konsultacji społecznych to: “Na co choruje miasto? Społeczna diagnoza Zawiercia”, “Komunikacja miejska dla ludzi. Kolejne spotkanie dot. działalności ZKM. Tym razem dla Seniorów”, a także “Co dalej w Strefie Aktywności Gospodarczej? Dialog z inwestorami i przedsiębiorcami”. Ich terminy zostaną ustalone w najbliższym czasie.

Kolejna okazja dla kobiet w wieku 50-69 lat na skorzystanie z bezpłatnej mammografii. W dniach 11, 12 i 13 lutego koło hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Blanowskiej 40 w Zawierciu będzie stała mobilna pracownia mammograficzna LUX MED. Badania wykonywane są w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia i refundowanego przez NFZ. Do badania uprawnione są panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także: nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Aby uniknąć oczekiwania w kolejce oraz sprawdzić uprawnienie do badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz.

W połowie stycznia zarejestrowane zostało zgromadzenie publiczne jako protest wobec odejścia Jerzego Owsiaka z funkcji prezesa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W sobotę Owsiak ogłosił, że wraca do szefowania WOŚP-em. Protest w Zawierciu odbędzie się zgodnie z planem.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Informacja o naborach na stanowiska urzędnicze w powiecie zawierciańskim. Urząd Miasta i Gminy Ogrodzieniec poszukuje podinspektora ds. księgowości podatkowej, wymagane dokumenty należy dostarczyć do urzędu do dnia 24 stycznia. Z kolei do 25 stycznia trwają nabory w Łazach i Włodowicach. Tamtejsze urzędy poszukują odpowiednio inspektora ds. gospodarowania nieruchomościami oraz podinspektora ds. księgowości budżetowej. W Urzędzie Miejskim w Zawierciu trwa nabór na Inspektora Straży Miejskiej w Zawierciu, odpowiednie dokumenty należy złożyć do dnia 28 stycznia, a także na referenta w Wydziale Promocji, Kultury i Sportu – termin upływa 4 lutego. Rekrutuje również Starostwo Powiatowe w Zawierciu – do 28 stycznia można składać dokumenty na stanowisko Naczelnik Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska.

 

22 stycznia, 2019

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *