W najbliższą sobotę w zawierciańskim MOK-u odbędzie się II Charytatywny Turniej Szachowy dla Łukasza Rejewskiego. Dziś Gościem Dnia Radia Zawiercie był organizator wydarzenia – Paweł Koza.

ABY POSŁUCHAĆ WYWIADU Z PAWŁEM KOZĄ KLIKNIJ TUTAJ

Dziś jest czwartek, 24 stycznia, wschód słońca nastąpił o 07:29, zachód będzie miał miejsce o 16:19.

Imieniny obchodzą: Babilas, Chwalibog, Felicjan, Franciszek Salezy, Ksenia, Milena, Mirogniew, Rafał, Urban, Teodor, Tymoteusz i Wera.

Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu
Togo – Dzień Gospodarczego Wyzwolenia

Kalendarium 24 stycznia (źródło: Wikipedia):
1843 – Została założona Politechnika Lwowska.
1857 – Założono uniwersytet w Kalkucie.
1862 – Bukareszt został proklamowany stolicą Rumunii.
1979: Coca-Cola weszła na rynek chiński.

Historyczny awans Aluron Virtu Warta Zawiercie stał się faktem. W weekend zagramy we Wrocławiu w Finale Pucharu Polski.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

W środę w Miejskim Ośrodku Kultury “Centrum” odbyło się spotkanie zorganizowane przez wicemarszałek Sejmu Małgorzatę Kidawę-Błońską oraz posłanki PO: Lidia Gądek, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i Anna Nemś.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Urząd Miasta Zawiercie zaprasza na cykliczne konsultacje społeczne, które będą się odbywały w sali narad w głównym budynku zawierciańskiego magistratu przy ul. Leśnej 2. Najbliższe spotkanie będzie nosiło nazwę “Nowe plany i pomysły na działalność kulturalną w naszym mieście”, odbędzie się ono w czwartek 24 stycznia, początek o godzinie 16:00. Kolejne tematy konsultacji społecznych to: “Na co choruje miasto? Społeczna diagnoza Zawiercia”, “Komunikacja miejska dla ludzi. Kolejne spotkanie dot. działalności ZKM. Tym razem dla Seniorów”, a także “Co dalej w Strefie Aktywności Gospodarczej? Dialog z inwestorami i przedsiębiorcami”. Ich terminy mają zostać ustalone w najbliższym czasie.

Kolejna okazja dla kobiet w wieku 50-69 lat na skorzystanie z bezpłatnej mammografii. W dniach 11, 12 i 13 lutego koło hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Blanowskiej 40 w Zawierciu będzie stała mobilna pracownia mammograficzna LUX MED. Badania wykonywane są w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia i refundowanego przez NFZ. Do badania uprawnione są panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także: nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Aby uniknąć oczekiwania w kolejce oraz sprawdzić uprawnienie do badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz.

Informacja o naborach na stanowiska urzędnicze w powiecie zawierciańskim. Urząd Miasta i Gminy Ogrodzieniec poszukuje podinspektora ds. księgowości podatkowej, wymagane dokumenty należy dostarczyć do urzędu do dnia 24 stycznia. Z kolei do 25 stycznia trwają nabory w Łazach i Włodowicach. Tamtejsze urzędy poszukują odpowiednio inspektora ds. gospodarowania nieruchomościami oraz podinspektora ds. księgowości budżetowej. W Urzędzie Miejskim w Zawierciu trwa nabór na Inspektora Straży Miejskiej w Zawierciu, odpowiednie dokumenty należy złożyć do dnia 28 stycznia, a także na referenta w Wydziale Promocji, Kultury i Sportu – termin upływa 4 lutego. Rekrutuje również Starostwo Powiatowe w Zawierciu – do 28 stycznia można składać dokumenty na stanowisko Naczelnik Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska.

24 stycznia, 2019

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *