Dlaczego odnoszący historyczne sukcesy w PlusLidze Aluron Virtu Warta Zawiercie ma obciętą dotację przez Urząd Miejski w Zawierciu? Co dalej z ul. Marszałkowską? Na te i inne pytania odpowiedział nasz dzisiejszy Gość Dnia Radia Zawiercie, którym był prezydent Zawiercia Łukasz Konarski.

Posłuchajcie rozmowy:

Dziś jest poniedziałek 25 marca, wschód słońca nastąpił o 05:37, zachód będzie miał miejsce o 18:01.

Dzień potrwa 12 godzin i 24 minuty, będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o 4 godziny i 28 minut oraz dłuższy od najkrótszego o 4 godziny i 42 minuty.

Imieniny obchodzą: Anuncjata, Baroncjusz, Dezyderiusz, Dezydery, Dula, Dyzma, Ireneusz, Jozafata, Kwiryn, Lucja, Lutogniew, Lutomysł, Łucja, Małgorzata, Maria, Mariola, Nikodema, Pelagiusz, Prokop, Sławobora i Wolimir.
Cypr – Dzień Greckiej Niepodległości
Grecja – Święto Niepodległości
Słowenia – Dzień Matki
Międzynarodowy Dzień Solidarności z Uwięzionymi i Zaginionymi Pracownikami ONZ
Międzynarodowy Dzień Pamięci Zniesienia Transatlantyckiego Handlu Niewolnikami

Kalendarium 25 marca (wybrane daty z Wikipedii):
1807 – W Walii uruchomiono pierwszą regularną linię pasażerskiej kolei konnej.
1933 – Sejm RP przyjął ustawę o Orderze Virtuti Militari.

W piątek 12 kwietnia z Zawiercia wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. To ogólnopolska inicjatywa organizowana przez Stowarzyszenie “Wiosna”.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

W sobotę 23 marca Klub Piłkarski Warta Zawiercie rozegrał wyjazdowy mecz z RKS Grodziec Będzin.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

W sobotę w Lubinie odbył się kolejny mecz Aluronu Virtu Warty Zawiercie. Spotkanie wygrali Jurajscy Rycerze 3:0 (18:25, 22:25, 19:25).

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

W sobotę w dzielnicy Stary Rynek odbyło się spotkanie mieszkańców Zawiercia ze studentami Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach pod kierownictwem prof. Macieja Borsy, Kierownika Katedry Gospodarki Przestrzennej Wydziału Architektury Budownictwa i Sztuk Stosowanych Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach oraz Aleksandry Jadach-Sepioło z Instytutu Finansów Korporacji i Inwestycji oraz Zakładu Miasta Innowacyjnego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

7 Comments

 • KIBIC

  25/03/2019

  Tym komentarzem nasz prezydent tylko utwierdził mnie w przekonaniu, że mam rację. Sparafrazuje jedno zdanie, które mam nadzieję, że otworzy też Wam oczy:
  Prezydent mówi, że klub siatkarski dostał 200 tys. zł i ma nadzieję, że te pieniądze faktycznie zostaną przekazane na młodzież.
  Czyli innymi słowy rządzący naszym miastem dzielą kase ze względu na młodzież, ale sprawdzać czy faktycznie zostało wydane na młodzież to już nie zamierza. Bo tutaj wcale nie chodzi o młodzież! Więc o co???

  Panie prezydencie – serdecznie pozdrawiam Pana rodzinę i znajomych w klubach, które dostały sporo kasy. W siatkówce ich nie ma.

  • Rafał

   26/03/2019

   Oj Darek weź przestań spamować wszędzie te same pierdoły. Nie jesteś zbyt bystry, ale chyba masz na tyle rozumku żeby zrozumieć że Zawiercie samym sportem nie żyje.

 • KIBIC

  25/03/2019

  jeszcze jedno… wychowankowie klubu mają zastąpić seniorów???????? Niech pan prezydent wskaże jeden jedyny klub w ekstraklasie top 6 którejkolwiek dziedziny sportu która jest oparta na wychowankach.

  Ten prezydent nie chce mieć PlusLigi w mieście

 • Eddy

  26/03/2019

  Brawo Konarski. Wreszcie trzeźwe podejście. Miasto dla mieszkańców i tu trzeba ładować kasę

 • obcy

  26/03/2019

  Jedna wielka ściema!!! Jeśli chodzi tylko o finasowanie młodzieży to dlaczego “MKS Dwójka” dostała tak mało? Tam są same rodowite zawiercianki i odnoszą na dodatek sukcesy na arenie ogólnopolskiej (i nie mają drużyny seniorskiej)… a gdzie Football Academy Zawiercie? – kilkuset dzieciaków z Zawiercia. To jest złosliwość wzgledem Aluron Virty Warta Zawiecie!!!!

 • Mirem

  11/04/2019

  A tak ładnie wyglądał na zdjęciach, nigdy bym się pomimo tego niespodziewał

 • coco

  14/04/2019

  Przykro się tego słucha. Człowiek nie znosi sprzeciwu. Wiadomo, że dziennikarz musi zadawac niewygodne pytania. Słychac butę, zjadliwosć. Dyskusja? Chyba tylko, jak ktos ma identyczne zdanie jak pan Łukasz Konarski.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *