Gdy wybuchła wojna miał 9 lat, gdy skończyła się – 15. Dziś Gościem Dnia Radia Zawiercie był Eugeniusz Tyszczak, mieszkaniec Zawiercia, z którym rozmawiała Monika Gajek-Jędros. Posłuchajcie.

Dziś jest piątek, 25 stycznia, wschód słońca nastąpił o 07:28, zachód będzie miał miejsce o 16:20.

Imieniny obchodzą: Ananiasz, Apollon, Artemia, Barcław, Emanuel, Emanuela, Juwentyn, Maksym, Miłobor, Miłosz, Paweł, Pęcisława i Projektus.

Polska: Dzień Sekretarki i Asystentki (również 25 kwietnia)
Dzień Kryptologii (od 2008)
Rosja – Dzień Tatiany
(dzień upamiętniający powstanie Uniwersytetu Moskiewskiego w Rosji, obchodzony 25 stycznia jako “Dzień Studenta”. Nazwa przywołuje pamięć męczennicy chrześcijańskiej św. Tatiany z Rzymu, która oddała życie za wiarę w III wieku w Rzymie, podczas panowania cesarza Aleksandra Sewera)
Szkocja i Irlandia Północna – Noc Burnsa (gael. Burns Nicht; 25 stycznia lub w okolicach tego dnia)
(szkockie święto obchodzone na cześć Roberta Burnsa, narodowego wieszcza Szkotów celebrowane w okolicach przypuszczalnego dnia jego narodzin tj. 25 stycznia.)

Kalendarium 25 stycznia (źródło: Wikipedia):
1930 – Policja zatrzymała Stanisława Cichockiego ps. „Szpicbródka”. udaremniając jednocześnie przygotowywane przez niego włamanie do placówki Banku Polskiego w Częstochowie. Na podstawie jego biografii powstał m.in. film Vabank.
1971 – Edward Gierek podczas spotkania ze stoczniowcami w Gdańsku, kończąc przemówienie zadał słynne pytanie: „Pomożecie?”.

Wczoraj zmarła była dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Zawierciu.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

W sobotę Aluron Virtu Warta Zawiercie rozegra swój pierwszy mecz w ramach Finału Pucharu Polski. Nasza drużyna w półfinale zmierzy się z zespołem ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 14:45. Transmisja radiowa z meczu “na żywo” w sobotę po godzinie 14:00 na antenie internetowego Radia Zawiercie. Poprowadzi ją Marcin Górski.

W czwartek 24 stycznia w Urzędzie Miejskim w Zawierciu odbyły się konsultacje społeczne dotyczące kultury w naszym mieście.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

W marcu ubiegłego roku w zawierciańskim MOK-u odbyła się konferencja prasowa zwołana przez przedstawicieli firmy Master Management Group – inwestora planującego budowę centrum handlowego “Brama Jury” przy ul. Wojska Polskiego w Zawierciu, blisko granicy z Porębą. Budowa galerii handlowej miała rozpocząć się na przełomie czerwca i lipca 2018 i zakończyć pod koniec 2019 roku. Budowa “Bramy Jury” jeszcze nie ruszyła, czy to oznacza wycofanie się inwestora z planów?

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Informacja o naborach na stanowiska urzędnicze w powiecie zawierciańskim. Do 25 stycznia trwają nabory w Łazach i Włodowicach. Tamtejsze urzędy poszukują odpowiednio inspektora ds. gospodarowania nieruchomościami oraz podinspektora ds. księgowości budżetowej. W Urzędzie Miejskim w Zawierciu trwa nabór na Inspektora Straży Miejskiej w Zawierciu, odpowiednie dokumenty należy złożyć do dnia 28 stycznia, a także na referenta w Wydziale Promocji, Kultury i Sportu – termin upływa 4 lutego. Rekrutuje również Starostwo Powiatowe w Zawierciu – do 28 stycznia można składać dokumenty na stanowisko Naczelnik Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska.

25 stycznia, 2019

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *