Dziś Gościem Dnia Radia Zawiercie będzie Radosław Gołkowski, wiceprezes Stowarzyszenia Zawierciańska Inicjatywa Narodowa, który opowie o zaplanowanym na 3 marca Biegu Tropem Wilczym – o genezie, idei i zasadach biegu. Zapraszamy na 9:15.

Dziś jest wtorek, 29 stycznia, wschód słońca nastąpił o 07:23, zachód będzie miał miejsce o 16:27.

Imieniny obchodzą: Aniela, Bolesława, Bona, Ewangelina, Gildas, Ismena, Konstancjusz, Maur, Papiasz, Sabrina, Sulpicja, Sulpicjusz, Waleriusz, Wielisława, Zdziesław, Zdzisław i Żelisław.
Nepal – Dzień Męczenników

Kalendarium 29 stycznia (źródło: Wikipedia):
1595 – Premiera sztuki Romeo i Julia Williama Shakespeare’a.
1913 – Otwarto Teatr Polski w Warszawie.
2012 – Otwarto Stadion Narodowy w Warszawie.

Znamy nazwisko nowej dyrektor Miejskiego Zespołu Obsługi Ekonomiczno-Administracyjnej Szkół w Zawierciu. Została nią Dorota Wnuk.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Mecz Aluron Virtu Warta Zawiercie z Chemikiem Bydgoszcz odbędzie się w środę 30 stycznia w hali przy ul. Blanowskiej 40 w Zawierciu, początek o godzinie 20:30.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

27 stycznia w Szczekocinach odbył się kolejny już w tym sezonie turniej Młodzieżowej Akademii Siatkówki Aluron Virtu.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Najmłodsza drużyna Aluron Virtu Warta Zawiercie w sobotę 26 stycznia rozegrała swoje ostatnie spotkania grupowe w trzecim etapie Mistrzostw Śląska Młodzików. Młodzicy odnieśli dwa zwycięstwa 2:0 nad drużynami z Częstochowy i Sosnowca.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Sesja Rady Miasta Zawiercie na antenie Radia Zawiercie – już w najbliższą środę około 12:30 rozpocznie się transmisja “na żywo” sesji rady na antenie internetowego Radia Zawiercie. W porządku obrad znajduje się m.in. podjęcie uchwały w sprawie budżetu miasta na 2019 r. wraz ze zmianą Prezydenta Miasta, podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia „Planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych eksploatowanych przez Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. z siedzibą w Zawierciu na lata 2018 – 2020 na terenie Gminy Zawiercie”, czy też podjęcie uchwały w sprawie określenia szczegółowych wymogów raportu o stanie gminy.

“Zakład Komunikacji Miejskiej – wspólnie wypracujmy nowe standardy” – to nazwa konsultacji społecznych organizowanych przez Urząd Miejski w Zawierciu, które odbędą się w najbliższy czwartek 31 stycznia w sali narad zawierciańskiego magistratu, początek o godzinie 16:00. W trakcie spotkania odbędzie się dyskusja dotycząca funkcjonowania komunikacji publicznej, mocnych i słabych stron rozkładów jazdy oraz perspektyw rozwoju komunikacji w mieście.

29 stycznia, 2019

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *