Dziś Gościem Dnia Radia Zawiercie był Artur Kowal – Komendant Straży Miejskiej w Zawierciu. Z komendantem porozmawialiśmy m.in. o stereotypowym postrzeganiu strażnika miejskiego oraz o tym, w jaki sposób straż miejska pomaga kierowcom w zimie.

Posłuchajcie rozmowy z Arturem Kowalem:

Dziś odbyła się również audycja “Echa Łaz” – w jej ramach na antenie Radia Zawiercie gościła Ewa Bulwa – prezes Promedu, spółki należącej do gminy Łazy:

 

 

Dziś jest środa, 30 stycznia, wschód słońca nastąpił o 07:22, zachód będzie miał miejsce o 16:29.

Imieniny obchodzą: Adalgunda, Adelajda, Aldegunda, Aleksander, Batylda, Bronisław, Cyntia, Dobiegniew, Dobrogniewa, Feliks, Gerard, Gerarda, Hiacynta, Maciej, Marcin, Martyna, Piotr, Sebastian i Teofil.
Indie – Światowy Dzień Trędowatych, obchodzony w rocznicę śmierci Mahatmy Gandhiego (w pozostałych krajach obchodzony w ostatnią niedzielę stycznia)

Kalendarium 30 stycznia (źródło: Wikipedia):
1260 – Tczew otrzymał prawa miejskie.
1847 – Osada Yerba Buena zmieniła nazwę na San Francisco.
1961 – Premiera 1. odcinka serialu animowanego Miś Yogi.

Wczoraj w Starostwie Powiatowym w Zawierciu odbyła się odprawa roczna zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Akcja “Nazywam się miliard” po raz trzeci w Zawierciu. Akcja odbędzie się w czwartek 7 lutego o godzinie 15:30 na Placu św. Jana Pawła II przy fontannie w centrum miasta.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Mecz Aluron Virtu Warta Zawiercie z Chemikiem Bydgoszcz odbędzie się w środę 30 stycznia w hali przy ul. Blanowskiej 40 w Zawierciu, początek o godzinie 20:30.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Sesja Rady Miasta Zawiercie na antenie Radia Zawiercie – już w najbliższą środę około 12:30 rozpocznie się transmisja “na żywo” sesji rady na antenie internetowego Radia Zawiercie. W porządku obrad znajduje się m.in. podjęcie uchwały w sprawie budżetu miasta na 2019 r. wraz ze zmianą Prezydenta Miasta, podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia „Planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych eksploatowanych przez Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. z siedzibą w Zawierciu na lata 2018 – 2020 na terenie Gminy Zawiercie”, czy też podjęcie uchwały w sprawie określenia szczegółowych wymogów raportu o stanie gminy.

“Zakład Komunikacji Miejskiej – wspólnie wypracujmy nowe standardy” – to nazwa konsultacji społecznych organizowanych przez Urząd Miejski w Zawierciu, które odbędą się w najbliższy czwartek 31 stycznia w sali narad zawierciańskiego magistratu, początek o godzinie 16:00. W trakcie spotkania odbędzie się dyskusja dotycząca funkcjonowania komunikacji publicznej, mocnych i słabych stron rozkładów jazdy oraz perspektyw rozwoju komunikacji w mieście.

30 stycznia, 2019

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *