Dziś Gościem Dnia Radia Zawiercie był Adam Witkowicz, wiceprezes Fundacji z Pomysłem, który opowiedział o wydarzeniu “Taniec przeciw przemocy wobec kobiet – Nazywam się miliard” organizowanego w Zawierciu po raz trzeci.

Posłuchajcie wywiadu z Adamem Witkowiczem:

 

Dziś jest czwartek, 31 stycznia, wschód słońca nastąpił o 07:21, zachód będzie miał miejsce o 16:31.

Imieniny obchodzą: Cyrus, Emma, Euzebiusz, Franciszek Ksawery, Geminian, Jan, Ksawery, Ludwika, Marcela, Melaniusz, Rościgniew, Smysława i Spycigniew.
Nauru – Święto Niepodległości
Indie – Światowy Dzień Trędowatych, obchodzony w rocznicę śmierci Mahatmy Gandhiego (w pozostałych krajach obchodzony w ostatnią niedzielę stycznia)

Kalendarium 31 stycznia (źródło: Wikipedia):
1845– Amerykanin Elias Howe opatentował maszynę do szycia.
1930 – Amerykańskie przedsiębiorstwo 3M wprowadziło do sprzedaży taśmę klejącą.

Przy ul. Jastrzębiej w dzielnicy Marciszów doszło do zaczadzenia ze skutkiem śmiertelnym.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Aluron Virtu Warta Zawiercie pokonało zespół Chemika Bydgoszcz 3:1 (25:27, 27:25, 26:24, 25:21). MVP spotkania wybrany został Kamil Semeniuk.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Wczoraj odbyła się sesja Rady Miasta Zawiercie. Na początku sesji radni uczcili minutą ciszy tragiczną śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, a także śmierć byłej dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Zawierciu Aliny Reszki. Podczas sesji radni spierali się o punkt w porządku obrad dotyczący interpelacji i zapytań radnych, a także o zmiany w budżecie miasta na 2019 rok wprowadzone przez prezydenta Zawiercia.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Centrum Rozwoju Lokalnego oraz Ochotnicze Hufce Pracy – Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Częstochowie w ramach projektu „Inspiracje na przyszłość” zapraszają do udziału w szkoleniach zawodowych.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Urząd Miejski w Zawierciu przedstawił zasady rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę Zawiercie na rok szkolny 2019/2020.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Akcja “Nazywam się miliard” po raz trzeci w Zawierciu. Akcja odbędzie się w czwartek 7 lutego o godzinie 15:30 na Placu św. Jana Pawła II przy fontannie w centrum miasta.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

“Zakład Komunikacji Miejskiej – wspólnie wypracujmy nowe standardy” – to nazwa konsultacji społecznych organizowanych przez Urząd Miejski w Zawierciu, które odbędą się w najbliższy czwartek 31 stycznia w sali narad zawierciańskiego magistratu, początek o godzinie 16:00. W trakcie spotkania odbędzie się dyskusja dotycząca funkcjonowania komunikacji publicznej, mocnych i słabych stron rozkładów jazdy oraz perspektyw rozwoju komunikacji w mieście.

31 stycznia, 2019

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *