Dziś Gościem Dnia Radia Zawiercie był urodzony 19 sierpnia 1925 r. Jerzy Kowalczyk, rodowity zawiercianin. Rozmawiała z nim Monika Gajek-Jędros. Posłuchajcie.

Posłuchajcie rozmowy z Jerzym Kowalczykiem:

 

Dziś jest poniedziałek, 4 lutego, wschód słońca nastąpił o 07:15, zachód będzie miał miejsce o 16:38.

Imieniny obchodzą: Andrzej, Awentyn, Częstogoj, Eustachia, Eustachiusz, Eustachy, Gilbert, Izyda, Izydor, Jan, Joanna, Józef, Mariusz, Weronika i Witosława.
Angola – Początek Zbrojnego Powstania
Sri Lanka – Święto Niepodległości
Międzynarodowe – Światowy Dzień Walki z Rakiem

Kalendarium 4 lutego (źródło: Wikipedia):
1789 – George Washington został wybrany na pierwszego prezydenta USA.
2004 – Uruchomiono serwis społecznościowy Facebook.

W Internecie pojawił się wpis dotyczący kilkunastu ofiar śmiertelnych dopalaczy w Zawierciu został oficjalnie zdementowany przez Komendę Powiatową Policji w Zawierciu.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

6 wystawców i około 4 tysiące płyt CD, DVD, winyli i kaset – w Miejskim Ośrodku Kultury “Centrum” w Zawierciu odbył się Jurajski Kiermasz Winyli.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

W czwartek 30 stycznia 2018r. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zawierciu gościła Magdalenę Okraskę, autorkę bardzo dobrze przyjmowanego przez recenzentów reportażu „Ziemia jałowa. Opowieść o Zagłębiu Dąbrowskim” opublikowanego przez warszawskie Wydawnictwo Trzecia Strona.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

O sprawie napisał Portal Gospodarczy wnp.pl – zawierciańska Odlewnia Żeliwa otrzymała 1,4 mln zł dotacji, wkrótce rozpocznie się realizacja projektu na kwotę 2,7 mln zł mającego na celu udoskonalenie procesu tworzenia tzw. masy formierskiej używanej do wykonywania form do odlewania żeliwa.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Dziś przez Zawiercie przeszedł marsz w podziękowaniu Jerzemu Owsiakowi za działalność i powrót na funkcję prezesa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *