Dziś Gościem Dnia Radia Zawiercie był nadkom. Andrzej Świeboda, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu. Z rzecznikiem zawierciańskiej policji porozmawialiśmy o zagrożeniu dopalaczami.

Posłuchajcie rozmowy z nadkom. Andrzejem Świebodą:

 

Dziś jest wtorek, 5 lutego, wschód słońca nastąpił o 07:13, zachód będzie miał miejsce o 16:39. Dzień potrwa 9 godzin i 26 minut i będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o 7 godzin i 20 minut oraz dłuższy od najkrótszego o 1 godzinę i 44 minuty.

Imieniny obchodzą: Adelajda, Agata, Albwin, Awit, Awita, Dobiemir, Elpin, Indracht, Jakub, Lubodrog, Modest, Przybygniew, Rodomił, Saba i Strzeżysława.

Burundi – Dzień Jedności
daw. Imperium Rosyjskie – święto Orderu św. Anny
Meksyk – Święto Konstytucji
San Marino – Dzień Św. Agaty
Tanzania – Dzień Chama Cha Mapinduzi

Kalendarium 5 lutego (źródło: Wikipedia):
1789 – George Washington został wybrany na pierwszego prezydenta USA.
2004 – Uruchomiono serwis społecznościowy Facebook.

W Internecie pojawił się wpis dotyczący kilkunastu ofiar śmiertelnych dopalaczy w Zawierciu został oficjalnie zdementowany przez Komendę Powiatową Policji w Zawierciu.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

6 wystawców i około 4 tysiące płyt CD, DVD, winyli i kaset – w Miejskim Ośrodku Kultury “Centrum” w Zawierciu odbył się Jurajski Kiermasz Winyli.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

W czwartek 30 stycznia 2018r. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zawierciu gościła Magdalenę Okraskę, autorkę bardzo dobrze przyjmowanego przez recenzentów reportażu „Ziemia jałowa. Opowieść o Zagłębiu Dąbrowskim” opublikowanego przez warszawskie Wydawnictwo Trzecia Strona.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Dziś przez Zawiercie przeszedł marsz w podziękowaniu Jerzemu Owsiakowi za działalność i powrót na funkcję prezesa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *