“Sąd Rejonowy w Częstochowie wpisał do Krajowego Rejestru Sądowego – Polski Związek Stowarzyszeń Polskiej Sztuki Walki Signum Polonicum z siedzibą w Zawierciu. Mamy od stycznia w Zawierciu związek i siedzibę polskiego związku” – to informacja opublikowana na stronie zawierciańskiego urzędu miasta. Co to jest Signum Polonicum i co to oznacza dla stowarzyszenia? Na te i inne pytania odpowiadał dziś Gość Dnia Radia Zawiercie, którym był Zbigniew Sawicki. Twórca i prezes Signum Polonicum.

Posłuchajcie rozmowy ze Zbigniewem Sawickim:

 

Dziś jest czwartek, 7 lutego, wschód słońca nastąpił o 07:10, zachód będzie miał miejsce o 16:43. Dzień potrwa 9 godzin i 33 minut i będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o 7 godzin i 19 minut oraz dłuższy od najkrótszego o 1 godzinę i 51 minut.

Imieniny obchodzą:

Alfons, Antoni, Awa, Egidia, Egidiusz, Eugenia, Idzi, Jakub, Jan, Mojżesz, Partenia, Parteniusz, Romeusz, Romuald, Rozalia, Ryszard, Sulimir, Sulisław, Teodor i Wilhelm
Grenada – Święto Niepodległości

Kalendarium 7 lutego (źródło: Wikipedia):
1940 – Premiera filmu animowanego Pinokio.
1964 – Beatlemania: grupa The Beatles rozpoczęła swe pierwsze tournée po USA.

W czwartek 7 lutego o godzinie 20:30 drużyna Aluron Virtu Warta Zawiercie zmierzy się w Radomiu z Cerradem Czarnymi Radom w ramach 18. kolejki Plus Ligi.

Mecz komentował będzie Marcin Górski. Zapraszamy również na Studio przedmeczowe, które rozpocznie się o godzinie 20:00. Transmisji można będzie słuchać na antenie internetowego Radia Zawiercie – www.radiozawiercie.pl

W sobotę 16 lutego w Klubie Fabryka Muzy odbędzie się walentynkowy koncert Charytatywny na rzecz Karoliny Bebel.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *