Pierwszy Orszak Trzech Króli przeszedł przez Zawiercie w 2011 roku, wczoraj miała miejsce jego dziewiąta edycja. Dziś Gościem Dnia Radia Zawiercie o 9:15 był inicjator akcji – Jerzy Piątek.

Dziś jest poniedziałek 7 stycznia, wschód słońca nastąpił o 07:42, zachód będzie o 15:54. Imieniny obchodzą: Chociesław, Julian, Kanut, Kryspin, Lucjan, Łucjan, Mateusz, Nicetas, Rajmund, Rajmunda, Rajnold, Teodor, Walenty, Walentyn i Wirginia.

7 stycznia zdarzyło się m.in. (źródło: Wikipedia):

Kambodża – Dzień Wyzwolenia
Kościół prawosławny – Narodzenie Chrystusa (jedno z 12 głównych świąt)
Włochy – Dzień Flagi Narodowej

1601 – Wojna polsko-szwedzka o Inflanty: wojska polsko-litewskie odniosły miażdżące zwycięstwo nad Szwedami w bitwie pod Kiesią.
1610 – Galileusz odkrył trzy z czterech największych księżyców Jowisza, nazywanych później księżycami galileuszowymi.
1927: Przeprowadzono pierwszą transatlantycką rozmowę telefoniczną (Nowy Jork-Londyn).
1939 – Odbył się pogrzeb Romana Dmowskiego.

 

 

Oto skrót najważniejszych informacji:

W piątek 28 grudnia 2018 firma P4 Sp. z o.o. (operator sieci Play) złożyła w Starostwie Powiatowym w Zawierciu wniosek o pozwolenie na budowę przy ul. Blanowskiej w Zawierciu stacji bazowej telefonii komórkowej z instalacją elektroenergetyczną.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Zawierciański Orszak Trzech Króli wzorem lat ubiegłych wyruszył około 11:30 spod Urzędu Miejskiego w Zawierciu w kierunku parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Orszak zakończył się Mszą św. w parafii Bożego Ciała. W wydarzeniu uczestniczył m.in. Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski oraz jego młodzieżowy zastępca – Jakub Kosoń. W przygotowanie Orszaku Trzech Króli w Zawierciu włączyła się m.in. Szlachta Skarżycka oraz zawierciańscy skauci. Zobaczcie zdjęcia Aleksandry Płóciennik na portalu zawiercianskie.pl

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Trwa zbiórka pieniędzy na rehabilitację pochodzącej z Zawiercia Lenki Jałowiec, w styczniu dziewczynka będzie miała 5 lat. Lenka to skrajny wcześniak urodzony w 29 tygodniu ciąży. Dziewczynka cierpi na wzmożone napięcie mięśniowe, które uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Dolegliwość może wyeliminować zabieg fibrotomii, którego koszt to około 12 tysięcy złotych.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Badania będą wykonywane w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia i refundowanego przez NFZ. Do badania uprawnione są panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie były leczone z powodu raka piersi a także:
* nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 2 lat
* lub są w grupie ryzyka i otrzymały w roku poprzednim wynik ze wskazaniem do wykonania mammografii po 12 miesiącach

Aby skorzystać z bezpłatnych badań należy zarejestrować się pod numerem telefonu 58 666 24 44.

Badania odbędą się w mammobusie LUX MED:

21 stycznia 2019 przy Szkole Podstawowej przy ul. Sienkiewicza 7 w Kroczycach,
22 stycznia 2019 roku przy Szkole Podstawowej nr 1 przy ulicy 17 stycznia 2A w Pilicy.

7 stycznia, 2019

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *