W środę 8 maja Gościem Dnia Radia Zawiercie jest radny Rady Miejskiej w Zawierciu Mariusz Golenia – pierwszy z 5 zaproszonych radnych obecnej kadencji, który przyjął zaproszenie do rozmowy. Z radnym porozmawialiśmy m.in. o półroczu prezydenta Łukasza Konarskiego i nowej rady miasta, a także o Kromołowie i Stowarzyszeniu “Nie dla kopalni cynku i ołowiu”.

Posłuchajcie rozmowy:

Posłuchajcie również dzisiejszej audycji “Echa Łaz”, czyli audycji Miasta Łazy na antenie Radia Zawiercie – dziś Michał Sroka, trener pływania II klasy trenujący UKS Jedynka w Łazach, opowiedział o zaplanowanym na sobotę 11 maja mitingu pływackim:

Dziś jest środa 8 maja, wschód słońca nastąpił o 05:07, zachód będzie miał miejsce o 20:11. Dzień potrwa 15 godzin i 4 minuty.

We wtorek Zarząd Powiatu Zawierciańskiego zatwierdził wybór Piotra Zachariasiewicza na dyrektora Szpitala Powiatowego w Zawierciu. Zachariasiewicz był od stycznia pełniącym obowiązki szefa zawierciańskiej lecznicy.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Zawierciańscy policjanci dotarli do nastolatki, która najprawdopodobniej jest matką martwego dziecka porzuconego w rzece. Ciało noworodka znaleziono 6 dni temu w pobliżu miejscowości Grabiec, w gminie Szczekociny.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

4 Comments

 • Daniel

  08/05/2019

  No odwagi za grosz. Panie Mariuszu boi się pan pochwalić prezydenta, boi się pan zganić? Jesli nie umie pan odpowiedziec na proste pytania od redaktora o swoją opinię to niech pan nie reprezentuje ludzi w samorzadzie!

 • Ja

  08/05/2019

  Chyba, może, nowy budżet, za rok, może za 2 – o ile wytrzymacie na stołkach aż 2 lata 🙂

 • vdwsgv

  09/05/2019

  Może radna Mićka powie ile przytuliła podwyżki i nagrody w grudniu 2018 r. jak kumpel z PO odchodził z prezesury z wodociągów

 • vdwsgv

  09/05/2019

  Może jakiś radny spytałby się radnych z Platformy(PO) ,dwoje pracuje w wodociągach(E.Mićka i D.Świderski),czy dostali podwyżki? W grudniu 2018 roku odchodzący prezes wodociągów z PO(Platforma Obywatelska) przyznał podwyżkę tylko “swoim”17 osobom(załoga liczy 140 osób),plus nagrody,przypominam ,że wodociągi są spółką miejską.Panie prezydencie proszę się tym zająć

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *