Gościem Dnia Radia Zawiercie we wtorek 8 stycznia był Starosta Zawierciański Gabriel Dors. Porozmawialiśmy z nim m.in. o tym, kiedy będzie znany nowy dyrektor zawierciańskiego szpitala, jaka będzie decyzja w sprawie masztu telekomunikacyjnego oraz czy w starostwie szykują się zwolnienia.

Dziś jest wtorek, 8 stycznia, wschód słońca nastąpił o 07:42, zachód będzie miał miejsce o 15:55

Imieniny obchodzą: Albert, Apolinary, Erhard, Heladia, Heladiusz, Laurencjusz, Laurenty, Maksym, Mroczysław, Mścisław, Seweryn, Teofil i Wawrzyniec.

8 stycznia zdarzyło się m.in. (źródło: Wikipedia):

Mariany Północne – Dzień Wspólnoty Narodów.
Monako – Święto Niepodległości
1967 – Na dworcu Wrocław Główny zginął w wypadku Zbigniew Cybulski.
1973: Rozpoczął się proces 7 oskarżonych w aferze Watergate.

Jak poinformował portal zawiercie.naszemiasto.pl, Zawiercie wycofało się w ministerialnego programu “Ławka Niepodległości”. W 2018 roku Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło konkurs dla gmin, w jego ramach można było otrzymać do 30 tys. zł dotacji na budowę ławki według ściśle określonych wskazań (wbudowany odtwarzacz multimedialny, fotokody QR, ładowarki do urządzeń mobilnych i hot-spot). Do ministerstwa wpłynęły 262 wnioski o budowę ławki, dotacje miały otrzymać 143 gminy, w tym Zawiercie. Jaki był koszt Ławki Niepodległości dla Zawiercia?

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Dzisiaj od wczesnych godzin rannych zawierciańscy policjanci prowadzą działania pod kryptonimem “Kaskadowy pomiar prędkości”. W godzinach od 6.00 do 22.00 na terenie naszego powiatu policjanci kontrolują kierowców, którzy mocniej wciskają pedał gazu. Policjanci z zawierciańskiej drogówki do ogólnopolskich działań wykorzystują nieoznakowany radiowóz wyposażony w wideorejestrator oraz nowoczesne laserowe mierniki prędkości. Mundurowi sprawdzają także trzeźwość kierujących, wyposażenie pojazdu, wymagane dokumenty oraz korzystanie z pasów bezpieczeństwa. Nadmierna prędkość, brawura oraz łamanie przepisów ruchu drogowego to nadal główne przyczyny najtragiczniejszych wypadków.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

W piątek 4 stycznia już po raz drugi odbyła się Gala Śląskiej Siatkówki. Podczas Gali Śląskiego Związku Piłki Siatkowej poznaliśmy nagrodzonych w plebiscycie na Osobowości Świata Siatkówki na Śląsku. Najlepszym siatkarzem roku 2018 został atakujący Jurajskich Rycerzy – Grzegorz Bociek. W kategorii Drużyna Roku nominację otrzymała również cała drużyna Aluron Virtu Warta Zawiercie, jednak zwycięstwo przypadło Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

W niedzielę reprezentacja Portugalii pokonała zespół Chorwacji 3:1. W spotkaniu z dobrej strony pokazał się przyjmujący Aluron Virtu Warta Zawiercie Alexandre Ferreira. Zawodnik Jurajskich Rycerzy był liderem swojej drużyny, dla której zdobył 18 punktów w tym dwa asy i jeden blok.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Zbliża się kolejne wydanie bezpłatnej Gazety zawiercianskie.pl. Gazeta w nakładzie 5 tys. egzemplarzy będzie bezpłatnie kolportowana na dworcu w Zawierciu, pojawi się także w urzędach, instytucjach publicznych oraz wybranych sklepach i punktach usługowych na terenie Zawiercia. Poprzednie wydania gazety w wersji elektronicznej można znaleźć na portalu zawiercianskie.pl w zakładce “Gazeta zawiercianskie.pl”. Kontakt dla zainteresowanych publikacją reklamy w gazecie: redakcja@zawiercianskie.pl oraz numer telefonu 500-200-697.

8 stycznia, 2019

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *