Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Zawierciu – to temat rozmowy z Pauliną Gieszczykiewicz, koordynatorką WOŚP-u w Zawierciu, która była dziś Gościem Dnia Radia Zawiercie.

Dziś jest wtorek, 8 stycznia, wschód słońca nastąpił o 07:41, zachód będzie miał miejsce o 15:56.

Imieniny obchodzą: Adrian, Adrianna, Alicja, Antoni, Bracsław, Julian, Marcelin, Marcjanna, Mścisława, Piotr i Przemir.

Kalendarium 9 stycznia (źródło: Wikipedia):
Polska – Dzień Ligi Ochrony Przyrody[1]
Republika Serbska w Bośni i Hercegowinie – Dzień Republiki.
1838 – W Gdańsku otwarto pierwsze publiczne przedszkole.
1928 – Powstała Liga Ochrony Przyrody.
1972 – Premiera 1. odcinka serialu telewizyjnego Podróż za jeden uśmiech w reżyserii Stanisława Jędryki.

W poniedziałek 7 stycznia Rada Nadzorcza Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Zawierciu wybrała nową prezes spółki. Została nią Katarzyna Stachowicz, umowa z nią zostanie podpisana w środę 9 stycznia.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Urząd Miejski w Zawierciu ogłosił nabór na stanowisko kierownicze Dyrektora Miejskiego Zespołu Obsługi Ekonomiczno-Administracyjnej Szkół w Zawierciu. Wśród wymagań zapisane jest m.in. co najmniej 5-letni staż pracy lub wykonywanie działalności gospodarczej o charakterze zgodnym z wymaganiami na powyższym stanowisku, posiadanie podyplomowych studiów z zakresu zarządzania w oświacie. Oferty można składać do 18 stycznia 2019 roku, decyduje data wpływu do urzędu.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

W piątek 4 stycznia już po raz drugi odbyła się Gala Śląskiej Siatkówki. Podczas Gali Śląskiego Związku Piłki Siatkowej poznaliśmy nagrodzonych w plebiscycie na Osobowości Świata Siatkówki na Śląsku. Najlepszym siatkarzem roku 2018 został atakujący Jurajskich Rycerzy – Grzegorz Bociek. W kategorii Drużyna Roku nominację otrzymała również cała drużyna Aluron Virtu Warta Zawiercie, jednak zwycięstwo przypadło Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

W niedzielę reprezentacja Portugalii pokonała zespół Chorwacji 3:1. W spotkaniu z dobrej strony pokazał się przyjmujący Aluron Virtu Warta Zawiercie Alexandre Ferreira. Zawodnik Jurajskich Rycerzy był liderem swojej drużyny, dla której zdobył 18 punktów w tym dwa asy i jeden blok.

Więcej informacji: kliknij TUTAJ

Zbliża się kolejne wydanie bezpłatnej Gazety zawiercianskie.pl. Gazeta w nakładzie 5 tys. egzemplarzy będzie bezpłatnie kolportowana na dworcu w Zawierciu, pojawi się także w urzędach, instytucjach publicznych oraz wybranych sklepach i punktach usługowych na terenie Zawiercia. Poprzednie wydania gazety w wersji elektronicznej można znaleźć na portalu zawiercianskie.pl w zakładce “Gazeta zawiercianskie.pl”. Kontakt dla zainteresowanych publikacją reklamy w gazecie: redakcja@zawiercianskie.pl oraz numer telefonu 500-200-697.

9 stycznia, 2019

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *