Od pewnego czasu na terenie Jury działa Stowarzyszenie Active Jura, zrzeszające ludzi o wspólnej pasji, jaką jest sport. Grupa przyjaciół organizuje wydarzenia sportowe, dotyczące różnego rodzaju dyscyplin, takich jak biegi, biegi ultra, nordic walking, pływanie, joga, wspinaczka, wycieczki górskie, kolarstwo, fitness, szachy itp.

Stowarzyszenie zostało formalnie zarejestrowane 3 września, choć pierwsze wydarzenia zaczęło organizować nieco wcześniej. Prezes Stowarzyszenia, Honorata Wróbel-Głowacka dzieli się szczegółami na temat dotychczasowej działalności stowarzyszenia oraz planami na przyszłość:

_

Prezes Honorata Wróbel-Głowacka podkreśla, że dla stowarzyszenia ważne jest promowanie Jury poprzez sport:

_

Najbliższym wydarzeniem, organizowanym przez Stowarzyszenie Active Jura, jest “Zawiercie na 5-tkę”, czyli charytatywny bieg dla Karoliny Bebel, która we wrześniu 2018 roku uległa tragicznemu wypadkowi samochodowemu. Bieg ma odbyć się 18 października i ma być połączony z akcją charytatywną, w ramach której na Stadionie 1000-lecia Państwa Polskiego odbędzie się zbieranie pieniędzy do puszek oraz licytacja różnego rodzaju gadgetów (w tym sportowych).

MS
Fot.: Facebook/Active Jura

6 października, 2020

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *