Adam Ditmer miał 25 lat, gdy wprowadzono stan wojenny. Jako działacz “Solidarności” w Hucie Zawiercie był przez pół roku internowany za – jak czytamy w aktach Instytutu Pamięci Narodowej – “stwarzanie zagrożenia dla bezpieczeństwa państwowego, sianie propagandy poprzez radiowęzeł zakładowy, utworzenie związku NSZZ “Solidarność” w Hucie Zawiercie oraz organizowanie w hucie akcji strajkowych”. 13 grudnia 2019 roku, w 38. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego Adam Ditmer był Gościem Dnia Radia Zawiercie. Rozmawiał Paweł Kmiecik.

Posłuchajcie wywiadu:

Dziś jest piątek 13 grudnia, wschód słońca nastąpił o 07:33, zachód będzie miał miejsce o 15:38. Dzień potrwa dokładnie 8 godzin i 5 minut.

SKRÓT INFORMACJI Z PORTALU ZAWIERCIANSKIE.PL

Jak informuje zawierciańska policja w czwartek 12 grudnia przed godziną 18:00 doszło do potrącenia dwóch dziewczynek w wieku 8 i 11 lat przez 39-letniego kierowcę samochodu osobowego.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/zawiercie-dwie-dziewczynki-potracone-na-przejsciu-dla-pieszych-kolo-zus-u/

W najnowszym papierowym wydaniu “Informatora Miejskiego” przygotowywanego przez Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Zawierciu na trzeciej stronie znalazł się tekst, w którym czytamy, że “Miasto może pochwalić się ponad 60 milionami złotych dotacji”. Sprawdziliśmy, o jakie pieniądze chodzi. Ta kwota wynosi 63 158 879,00 zł, pochodzi z dotacji na zadania zlecone z zakresu administracji rządowej i jest większa niż w roku 2019 w związku m.in. z rozszerzeniem świadczenia 500+ na pierwsze dziecko.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/informator-miejski-informuje-o-60-mln-zl-dotacji-dla-zawiercia-m-in-na-drogi-a-chodzi-o-rzadowe-pieniadze-m-in-na-500/

13 grudnia, 2019

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *