Bezpieczne grzybobranie. O czym musimy pamiętać? [AUDIO]

Jesień jest czasem zbierania grzybów. W lasach można spotkać coraz więcej osób, które wybrały się na grzybobranie. Jedni traktują to jako formę spędzania wolnego czasu i relaks, dla innych z kolei liczą się przede wszystkim grzybowe zbiory. Nie należy jednak zapominać o pewnych środkach ostrożności, których powinniśmy przy tym przestrzegać.

Na terenie powiatu zawierciańskiego znajdują się ogromne obszary leśne, które chętnie odwiedzane są zarówno przez turystów, jak i mieszkańców. Mł. asp. Marta Wnuk z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu przytacza kilka zasad bezpieczeństwa, zalecanych przez policję:

_

Grzybiarze także zalecają ostrożność przy zbieraniu grzybów. Sprzedająca grzyby pani Zofia tłumaczy, jak z nimi postępować i jakie gatunki uznaje się za nieszkodliwe dla zdrowia:

Grzybobranie to pasja wielu osób, jednak nie wolno zapominać o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, które mogą nas uchronić od niechcianych i zagrażających życiu i zdrowiu sytuacji. Wszystkim grzybiarzom życzymy pomyślnych i bezpiecznych zbiorów!

MS

Leave a Comment