Zakończyło się pierwsze półrocze roku szkolnego 2019/2020, w którym od kilku miesięcy trwa protest nauczycieli. Związek Nauczycielstwa Polskiego pikietuje co miesiąc ósmego, ponieważ 8 kwietnia 2019 roku rozpoczął się strajk w oświacie. Co to wszystko przynosi nauczycielom i uczniom? Odpowiadała Aneta Mastalerz, prezes zawierciańskiego oddziału ZNP. Rozmawiał Paweł Kmiecik.

Posłuchajcie wywiadu:

Dziś jest poniedziałek 13 stycznia, wschód słońca nastąpił o 07:39, zachód będzie miał miejsce o 16:02. Dzień potrwa dokładnie 8 godzin 23 minuty.

SKRÓT INFORMACJI Z PORTALU ZAWIERCIANSKIE.PL

W poniedziałek 13 stycznia przed godziną 8:00 doszło do pożaru w jednej z kamienic przy ulicy Niedziałkowskiego. Nikt nie ucierpiał.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/pozar-na-ulicy-niedzialkowskiego-w-zawierciu-zdjecia/

Zakończył się 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zobaczcie zdjęcia z wydarzeń organizowanych w Zawierciu w ramach WOŚP.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/wielka-orkiestra-swiatecznej-pomocy-w-zawierciu-zdjecia-3/

W sobotę 11 stycznia prezydent Zawiercia Łukasz Konarski uczestniczył w akcji morsowania przy Karczmie Czarci Młyn w Zawierciu organizowanej przez Grupę Jura’PL, Zawierciański Klub Morsa i WOPR Zawiercie.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/prezydent-zawiercia-lukasz-konarski-morsowal-dla-wosp/

W dniach od 9 do 11 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach odbył się V Jurajski Festiwal Kolęd i Pastorałek. W sobotę 11 stycznia o 17:00 rozpoczął się koncert laureatów.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/za-nami-v-jurajski-festiwal-koled-i-pastoralek-w-lazach-audio-zdjecia/

13 stycznia, 2020

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *