Pod koniec sierpnia w zarządzie powiatu zawierciańskiego nastąpiły zmiany – jako nowy jej członek w zarządzie zasiadła Barbara Kozioł, radna powiatowa z komitetu OdNowa Łukasza Konarskiego. Nowa starościna w minionych latach miała związek również z Prawem i Sprawiedliwością i Niezależną Alternatywą Wyborczą, a – kilkanaście dni temu – pojawił się również wątek Koalicji Obywatelskiej. Więcej w rozmowie Pawła Kmiecika.

Posłuchajcie wywiadu:

W czwartki po godzinie 10:00 na antenie Radia Zawiercie można posłuchać audycji “Echa Łaz”. Dziś w jej ramach gościł Andrzej Kaim, prowadzący Grupę Teatralną “Miraż” działającą przy Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach:

Dziś jest czwartek 19 września, wschód słońca nastąpił o 06:21, zachód będzie miał miejsce o 18:50. Dzień potrwa 12 godzin i 29 minut.

SKRÓT INFORMACJI Z PORTALU ZAWIERCIANSKIE.PL

22 września, w tym roku niedziela, to Europejski Dzień bez Samochodu. Zakład Komunikacji Miejskiej w Zawierciu zapowiedział, że tego dnia podróżowanie autobusami na wszystkich liniach ZKM będzie bezpłatne. Dziś darmowe przejazdy ogłosiły również Koleje Śląskie.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/w-niedziele-22-wrzesnia-kolejami-slaskimi-pojedziemy-za-darmo/

We wtorek 24 września w Miejskim Ośrodku Kultury “Centrum” w Zawierciu odbędą się Powiatowe Targi Pracy organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/powiatowe-targi-pracy-w-zawiercianskim-mok-u-zapowiedz/

W środę 18 września pod płytą “Płomień” w Alei Pamięci Weteranów w Parku im. Tadeusza Kościuszki w Zawierciu odbyła się uroczystość w związku z 79. rocznicą aresztowań członków podziemnej organizacji “Płomień”.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/79-rocznica-aresztowan-czlonkow-organizacji-plomien-zdjecia/

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *