Zaczęło się od “zwykłego” wpisu na Facebooku oferującego bezinteresowną pomoc. Teraz w inicjatywie bierze udział kilkanaście osób (ta liczba stale rośnie) i mówią o tym media lokalne i ogólnopolskie. Bartosz Bogacki, zwyczajny-niezwyczajny człowiek, którego pomysł zapoczątkował efekt kuli śnieżnej w pomaganiu. Rozmawiał Paweł Kmiecik.

Posłuchajcie wywiadu:

_

Dziś jest środa 18 marca, wschód słońca nastąpił o 05:50, zachód będzie miał miejsce o 17:51. Dzień potrwa 12 godzin i 1 minutę.

SKRÓT INFORMACJI Z PORTALU ZAWIERCIANSKIE.PL

W związku z pandemią koronawirusa przewoźnicy obsługujący linie autobusowe na terenie powiatu zawierciańskiego od środy 18 marca zmieniają swój rozkład jazdy.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/koronawirus-informacje-z-powiatu-zawiercianskiego/zmiany-w-kursowaniu-busow-i-autobusow-w-powiecie-zawiercianskim/

Zachęcamy do lektury wywiadu o koronawirusie w mediach Pawła Kmiecika z prof. Magdaleną Szpunar, kierownik Zakładu Nowych Mediów Instytutu Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/koronawirus-informacje-z-powiatu-zawiercianskiego/media-a-koronawirus-wywiad-z-medioznawca-prof-magdalena-szpunar-z-uniwersytetu-jagiellonskiego/

_

Zmarł Dariusz Koclęga, lekarz neurolog związany z Zawierciem. W marcu ubiegłego roku informowaliśmy o zbiórce pieniędzy na kosztowne leczenie. Miał 57 lat.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/zmarl-neurolog-dariusz-koclega-rok-temu-dowiedzielismy-sie-o-jego-walce-z-glejakiem/

W związku z koronawirusem odwołana została sesja Rady Miejskiej w Zawierciu zaplanowana na 25 marca 2020 r., podobne decyzje zapadły w Porębie i Starostwie Powiatowym w Zawierciu. W Łazach odbędzie się sesja nadzwyczajna. Jak zapewnia burmistrz, będzie w niej uczestniczyć tylko on i radni, zostaną zachowane względy bezpieczeństwa.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/koronawirus-informacje-z-powiatu-zawiercianskiego/odwolane-sesje-w-powiecie-porebie-zawierciu-w-lazach-odbedzie-sie-sesja-nadzwyczajna-burmistrz-gmina-musi-normalnie-funkcjonowac-na-sesji-beda-radni-i-ja/

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *