W pierwszych dniach sierpnia w Zawierciu kręcony będzie film “Gierek”. Co myślą o tym mieszkańcy miasta? Z zawierciankami i zawiercianami rozmawiał Kamil Pietrzyk.

Posłuchajcie mieszkańców miasta:

“Czasy Gierka wspominam dwuznacznie”:

_

“Na początku myślałam, że wiadomość o filmie to żart”:

_

“Bardzo dobrze wspominam Gierka, był to człowiek normalny, który nie był przekrętem”:

_

“Trochę dobrze, trochę źle – cudów nie było”:

_

“W latach 70. ludzie należący do partii byli górą, katolicy byli czymś gorszym”:

_

“O komunie nie chcę słyszeć, bo dość narobiła w naszym kraju”:

_

“Za Gierka Polska była trzecią gospodarką świata, ale od tyłu”:

_

“Gierek chciał przynieść do Polski to, co było na Zachodzie”:

_

“Większość naszych osiedli jest z czasów gierkowskich”:

_

“To jest chore, że powstaje film o Gierku”:

_

Dziś jest środa 22 lipca, wschód słońca nastąpił o 04:55, zachód będzie miał miejsce o 20:41. Dzień potrwa 15 godzin i 46 minut.

_

SKRÓT INFORMACJI Z PORTALU ZAWIERCIANSKIE.PL

_

W minionym tygodniu Urząd Miejski w Zawierciu oraz m.in. Urząd Miejski w Łazach poinformowały o problemach w realizacji projektu pod nazwą “Budowa instalacji odnawialnych źródeł energii w podregionie sosnowieckim – Irządze, Łazy, Poręba, Sosnowiec, Szczekociny, Zawiercie”.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/co-dalej-z-projektem-oze-w-zawierciu-irzadzach-lazach-porebie-sosnowcu-i-szczekocinach-inwestycja-czeka-na-realizacje/

_

W środę 22 lipca około godziny 18:30 doszło do nieszczęśliwego wypadku na jednej z posesji przy ul. Borowej w Zawierciu.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/wypadek-w-borowym-polu-mezczyznie-wbil-sie-w-glowe-gwozdz-interweniowalo-lotnicze-pogotowie-ratunkowe-wideozdjecia/

_

Urząd Miejski w Zawierciu oraz prezydent Zawiercia Łukasz Konarski na swoich profilach w mediach społecznościowych opublikowali informacje o miejscach, w których będzie kręcony film “Gierek”.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/gdzie-w-zawierciu-sa-miejsca-jak-z-lat-70-film-o-edwardzie-gierku-bedzie-krecony-w-mok-u-na-basenie-w-blanowicach-a-takze-przy-ulicach-huldczynskiego-i-senatorskiej/

_

redakcja@zawiercianskie.pl

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *