O okolicznościach uzyskania praw miejskich przez Zawiercie 1 lipca 1915 roku mówił w rozmowie z Pawłem Kmiecikiem Damian Domżalski, historyk prowadzący “Audycję historyczną” co niedzielę o 20:00 w Radiu Zawiercie.

Posłuchajcie wywiadu:

_

Dziś jest środa 24 czerwca, wschód słońca nastąpił o 04:31, zachód będzie miał miejsce o 20:58. Dzień potrwa 16 godzin i 27 minut.

_

SKRÓT INFORMACJI Z PORTALU ZAWIERCIANSKIE.PL

_

We wtorek 23 czerwca po godzinie 21:00 doszło do pożaru w garażu przy jednej z posesji w Zawierciu-Kromołowie. Pierwsza informacja, która dotarła do dyżurnych, dotyczyła wybuchu pieca.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/zawiercie-kromolow-pozar-w-garazu-zdjecia/

_

We wtorek 16 czerwca Sąd Apelacyjny w Katowicach wydał wyrok w sprawie wznowienia postępowania dotyczącego Rolanda G., austriackiego prawnika, który we wrześniu 2018 roku spowodował wypadek na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Glinianej w Zawierciu. W wyniku zdarzenia bardzo poważnie ucierpiała młoda zawiercianka, Karolina Bebel.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/proces-w-sprawie-wypadku-w-ktorym-ucierpiala-karolina-bebel-ruszy-od-nowa-poniewaz-austriacki-prawnik-nie-wiedzial-o-zadnym-terminie-rozprawy/

_

W poniedziałek 22 czerwca prezydent Zawiercia ogłosił na swoim profilu na Facebooku oraz na profilu “Miasto Zawiercie”, że Prokuratura Rejonowa w Lublińcu umorzyła śledztwo w jego sprawie. Decyzja prokuratury została wydana 30 marca. Z kolei w środę 24 czerwca odbędzie się sesja Rady Miejskiej w Zawierciu, w trakcie której radni będą głosowali w sprawie udzielenia wotum zaufania włodarzowi Zawiercia. W ubiegłym roku prezydent nie otrzymał wotum zaufania.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/sledztwo-w-sprawie-prezydenta-umorzone-taksowkarza-nie-zapytano-o-nagranie-bo-nalezalo-przypuszczac-ze-sam-o-tym-powie-brak-zgody-prokuratury-na-wglad-do-akt/

_

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *