18 września w tym roku przypada w piątek, wtedy była to środa. Tego dnia w 1940 roku Niemcy dokonali masowych aresztowań członków podziemnej niepodległościowej organizacji “Płomień” w Zawierciu. O zdarzeniach sprzed dokładnie 80 lat opowiedział Damian Domżalski, historyk i prowadzący “Audycję historyczną” w Radiu Zawiercie. Rozmawiał Paweł Kmiecik.

Posłuchajcie nagrania:

_

Zobaczcie nagranie wideo:

_

Dziś jest środa 9 września, wschód słońca nastąpił o 06:15, zachód będzie miał miejsce o 18:59. Dzień potrwa 12 godzin i 44 minuty.

_

SKRÓT INFORMACJI Z PORTALU ZAWIERCIANSKIE.PL

_

W niedzielę 13 września w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Blanowskiej 40 w Zawierciu odbył się pierwszy mecz Aluron CMC Warty Zawiercie w nowym sezonie PlusLigi.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/sport/aluron-cmc-warta-zawiercie-jastrzebski-wegiel-piekna-walka-bez-happy-endu-audiozdjecia/

_

W sobotę i niedziele rozgrywane są półfinałowe turnieje mistrzostw Polski młodziczek w ramach Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do finałowego turnieju.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/sport/mks-dwojka-zawiercie-w-finale-mistrzostw-polski-mlodziczek/

_

W niedzielę 12 września na boisku Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Moniuszki w Zawierciu odbył się mecz Klubu Piłkarskiego Warta Zawiercie.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/sport/kp-warta-zawiercie-unia-dabrowa-gornicza-30-00/

_

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *