O środowej sesji Rady Miasta Zawiercie, a także o sprawie związanej z sąsiedztwem wysypiska i schroniska dla zwierząt, budowie nowej hali sportowej, zagospodarowaniu dawnej synagogi i planach rewitalizacji ul. Marszałkowskiej mówił radny Rady Miejskiej w Zawierciu Dominik Janus. Rozmawiał Paweł Kmiecik. 

Posłuchajcie wywiadu:

_

Dziś jest czwartek 28 maja, wschód słońca nastąpił o 04:39, zachód będzie miał miejsce o 20:40. Dzień potrwa 16 godzin i 1 minutę.

_

SKRÓT INFORMACJI Z PORTALU ZAWIERCIANSKIE.PL

We wtorek 12 maja portal zawiercianskie.pl ogłosił na Facebooku ankietę, w której zadaliśmy pytanie: “Czy Twoim zdaniem warto inwestować pieniądze z budżetu miasta, aby ulica Marszałkowska stała się nowym centrum społecznym/kulturalnym?”. Ankieta zakończyła się we wtorek 19 maja o godzinie 14:09. Oddano w niej 1203 głosy – 394 “za”, a 809 “przeciw”. Procentowo przedstawiony wynik ankiety to: 33% “za” i 67% “przeciw”.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/ponad-1200-glosow-67-przeciw-inwestowaniu-w-ul-marszalkowska-co-na-to-urzad-to-zaledwie-25-procent-wszystkich-zawiercian/

_

W środę 27 maja odbyła się sesja Rady Miejskiej w Zawierciu. Rozpoczęła się od minuty ciszy w związku ze śmiercią w minionych dniach żony Witolda Grima, Bogdana Dworaka oraz Jarosława Sochackiego.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/radna-ewa-micka-na-sesji-o-zgk-my-jako-radni-nic-o-tym-nie-wiedzielismy-podejrzewam-ze-spoleczenstwo-rowniez/

_

W Sławniowie (gmina Pilica) doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/czolowe-zderzenie-w-slawniowie-gmina-pilica-zdjecia/

We wtorek 26 maja jeden z materiałów opublikowanych w trakcie Magazynu Ekspresu Reporterów w TVP2 dotyczyło m.in. Zawiercia.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/magazyn-ekspresu-reporterow-o-nauczycielu-z-zawiercia-mam-na-ciebie-zlecenie/

_

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *