Jedną z najdłużej trwających i wciąż nierozstrzygniętych kwestii, dotyczących naszego powiatu, jest kwestia remontu drogi kolejowej na odcinku Zawiercie-Łazy. Postanowiliśmy sprawdzić, jak sprawa ta wygląda na chwilę obecną.

Proces remontu drogi to działanie wieloetapowe. W 2015 roku z inicjatywy Urzędu Miejskiego w Łazach odbyło się spotkanie pomiędzy gminą, prezydentem miasta Zawiercie, przedstawicielami Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP w Katowicach oraz Starostwa Powiatowego w Zawierciu. W obecności wszystkich zainteresowanych zostało spisane porozumienie, zgodnie z którym podjęto szereg działań, rezultatem których miało być wystosowanie pisma do Starostwa Powiatowego o skomunalizowanie terenu, na którym znajduje się droga kolejowa. Jak mówi burmistrz Łaz, Maciej Kaczyński, gmina napotkała jednak po drodze pewne trudności:

_

Burmistrz Maciej Kaczyński podkreśla, że zarówno gmina Łazy, jak i miasto Zawiercie starają się zrobić wszystko by PKP zmieniło swoją decyzję w sprawie uwłaszczenia gruntu:

_

Urząd Miejski w Łazach ma także nadzieję, że pomimo nadchodzącego okresu jesienno-zimowego i związanego z tym niewykonywania procesów inwestycyjnych PKP podejmie konkretną i ostateczną decyzję w sprawie drogi kolejowej, która umożliwiłaby jej remont.

MS
Fot.: Polskie Koleje Państwowe

7 października, 2020

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *