O sprawie poinformował Dziennik Zachodni. Od dłuższego czasu nieustającym problemem Ciągowic, miejscowości w powiecie zawierciańskim, są dziki. Zwierzęta naprzykrzają się mieszkańcom, niszcząc ogrodzenia, place i podjazdy.

Ciągowice borykają się z problemem dzików już od zeszłego roku, kiedy to grupa tych stworzeń zniszczyła boisko szkolne. W tym roku jednak szkodliwa aktywność dzików nasiliła się. Sołtys miejscowości, Henryk Mogieła, mówi o skali problemu:

_

Jeszcze kilka lat temu nikt w Ciągowicach nie przejmował się dzikami. Problem zaczął się wtedy, gdy zawieszona została działalność koła łowieckiego “Ryś”, zajmującego się m.in. odstrzałem dzików na tym terytorium. Sołtys Henryk Mogieła zaznacza, że gdyby takie koło znów zaczęło działać, sprawa dzików mogłaby dawno zostać zażegnana:

_

Sprawę pogarsza fakt, że dziki pojawiają się już właściwie o każdej porze dnia. Jak zaznacza sołtys, z tego powodu dochodzi do takich sytuacji, jak brak możliwości dotarcia na przystanek PKS o właściwej godzinie z powodu zastawienia drogi przez grupę tych zwierząt. Póki co ich kwestia pozostaje nierozwiązana.

MS
Fot.: sołtys Ciągowic Henryk Mogieła

19 października, 2020

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *