W takim dniu jak dziś wypada rozpocząć od życzeń wszystkiego dobrego dla wszystkich Babci i Dziadków. A rozmowę z Gościem Dnia Radia Zawiercie, którą dziś była Ewa Brewczyńska-Florczyk, wypadało rozpocząć od perspektywy bycia – jak mówi o sobie sama rozmówczyni – “babcią ekstremalną”. Mówiliśmy również m.in. planach budowy kopalni cynku i ołowiu w regionie zawierciańskim i aktywności senioralnej. Rozmawiał Paweł Kmiecik.

Posłuchajcie wywiadu:

Dziś jest wtorek 21 stycznia, wschód słońca nastąpił o 07:33, zachód będzie miał miejsce o 16:14. Dzień potrwa dokładnie 8 godzin 41 minut.

SKRÓT INFORMACJI Z PORTALU ZAWIERCIANSKIE.PL

W środę 22 stycznia na antenie internetowego Radia Zawiercie transmitować będziemy “na żywo” wyjazdowy mecz Aluronu Virtu CMC Zawiercie, który spotka się z MKS-em Będzin.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/sport/radio-zawiercie-w-srode-22-stycznia-transmisja-na-zywo-meczu-mks-bedzin-aluron-virtu-cmc-zawiercie/

W poniedziałek 20 stycznia przed godziną 20:00 doszło do pożaru kontenera ze śmieciami znajdującego się przy jednym z bloków przy ul. Daszyńskiego w Zawierciu.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/pozar-kontenera-ze-smieciami-przy-ul-daszynskiego-w-zawierciu-zdjecia/

Przeczytajcie historyczny artykuł naukowy przygotowany przez Damiana Domżalskiego, magistra i doktoranta historii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, którego Audycji historycznej można posłuchać na antenie internetowego Radia Zawiercie w każdą niedzielę o godzinie 20:00.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/100-lat-temu-misjonarze-kwakrzy-przybyli-do-ogarnietego-tyfusem-zawiercia-historia/

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu przygotowała raport z podjętych przez siebie działań w 2019 roku.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/zawiercianska-straz-pozarna-podsumowala-2019-rok-97-interwencji-wiecej-niz-rok-temu-raport/

21 stycznia, 2020

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *