O działalności Zakładu Gospodarki Komunalnej, sprawie dyscyplinarnego zwolnienia radnej z RPWiK, a także zmniejszenia warunków pracy i płacy Pawła Kaziroda (również radnego z PO) w Starostwie Powiatowym i o planach prezydenta Zawiercia związanych z ulicą Marszałkowską mówiła na antenie Radia Zawiercie radna Ewa Mićka w rozmowie z Pawłem Kmiecikiem.
Posłuchajcie wywiadu:
_
Dziś jest poniedziałek 1 czerwca, wschód słońca nastąpił o 04:36, zachód będzie miał miejsce o 20:44. Dzień potrwa 16 godzin i 8 minut.
_
SKRÓT INFORMACJI Z PORTALU ZAWIERCIANSKIE.PL
–
Przeczytajcie artykuł Damiana Domżalskiego, magistra historii pochodzącego z Zawiercia, na temat mniej znanych mieszkańców naszego miasta z XIX i XX wieku.
Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/naukowiec-aktor-filmowy-i-zastepca-burmistrza-dzielnicy-berlina-nieznani-zawiercianie-xix-i-xx-wieku-artykul-historyczny/
_
Przy posterunku straży miejskiej ul. Marszałkowskiej w Zawierciu stoi instalacja składająca się ze spodni, butów i karmnika dla ptaków.
_
Około godziny 15:00 w sobotę 30 maja na skrzyżowaniu ulic Broniewskiego i Wierzbowej w Zawierciu doszło do kolizji dwóch samochodów w Zawierciu.
Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/kolizja-na-skrzyzowaniu-ulic-broniewskiego-nowowierzbowej-i-wierzbowej-w-zawierciu-zdjecia/
–
Wracamy do sprawy sprzed tygodnia. Michał Jastrząb to wuefista w Szkole Podstawowej nr 4 w Zawierciu. Ma zostać zwolniony z końcem roku szkolnego w związku z, jak informuje naczelnik wydziału edukacji, mniejszą liczbą uczniów. Łącznie z pracą w Zawierciu pożegna się 6 nauczycieli, a 28 będzie miało ograniczone etaty. Zwolnienie wuefisty z “Czwórki” wywołało jednak sprzeciw rodziców. Pod petycją w jego obronie podpisało się prawie 220 osób.
Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/co-dalej-ze-zwolnieniem-wuefisty-michala-jastrzebia-prawie-220-podpisow-pod-petycja-sp4-decyzja-nalezy-do-um-um-to-decyzja-szkoly/
_
1 Comment