Miejski Ośrodek Kultury w Łazach organizuje w ramach Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Młodzieżowej i Dziecięcej wydarzenie pod nazwą “STOKROTKOWO – Festiwal Dziecięcego Uśmiechu”. Ma ono na celu zwiększenie aktywności edukacyjnej i artystycznej dzieci z województwa śląskiego. Finał i gala laureatów odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 27 września.

Projekt skierowany jest do wychowanków przedszkoli i szkół podstawowych z naszego województwa w wieku od 4 do 16 lat. O dotychczasowym przebiegu festiwalu mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach, Grzegorz Piłka:

_

Ze względu na sytuację, wywołaną pandemią COVID-19, Festiwal organizowany jest w formie online. Dyrektor Grzegorz Piłka podkreśla, że Ośrodek nie chciał całkowicie z niego rezygnować:

_

Projekt sfinansowany został przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego na lata 2014 – 2020 w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Patronat Honorowy nad Festiwalem objął Burmistrz Łaz Maciej Kaczyński. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło m.in. Radio Zawiercie.

MS

25 września, 2020

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *