O przyczyny nieprzekazania środków finansowych Szpitalowi Powiatowemu w Zawierciu przez gminę Żarnowiec, “żarnowieckie becikowe” i ocenę pracy radnych pytał Paweł Kmiecik Grzegorza Scelinę – Wójta Gminy Żarnowiec. 

Posłuchajcie wywiadu:

_

Dziś jest piątek 15 maja, wschód słońca nastąpił o 04:55, zachód będzie miał miejsce o 20:22. Dzień potrwa 15 godzin 27 minut.

_

SKRÓT INFORMACJI Z PORTALU ZAWIERCIANSKIE.PL

_

Informację klub ogłosił w czwartek 14 maja o godzinie 16:00. Nowym trenerem drużyny będzie Igor Kolaković. 

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/sport/aluron-virtu-cmc-zawiercie-ma-nowego-trenera-zostal-nim-zdobywca-zlotych-medali-na-mistrzostwach-europy-i-azji/

_

Niespełna pół roku temu podpisano umowę na zaprojektowanie i wybudowanie pierwszego odcinka obwodnicy Poręby i Zawiercia (od Siewierza do Kromołowa). Zapytaliśmy Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad o postępach inwestycji.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/w-grudniu-podpisano-umowe-na-projekt-oraz-budowe-obwodnicy-poreby-i-zawiercia-na-jakim-etapie-jest-inwestycja-zapytalismy-gddkia/

Wojewódzki sanepid w komunikacie z godziny 17:30 poinformował o zgonie mieszkańca powiatu zawierciańskiego z powodu koronawirusa. Z kolei zawierciański sanepid podał, że osoba zmarła na COVID-19 to mieszkaniec gminy Kroczyce.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/koronawirus-informacje-z-powiatu-zawiercianskiego/koronawirus-w-szpitalu-w-zawierciu-zmarl-52-letni-mieszkaniec-gminy-kroczyce/

_

Słowo daję, że miałem zamiar poświęcić ten felieton innemu tematowi. Minione dni pozwoliły nam jednak nieco zapomnieć o koronawirusie. Przynajmniej część z nas może ponownie prowadzić zażarte dyskusje w domu i w Internecie o sprawach lokalnych, a nie tylko o COVID-19. Zabrzmiało to jakoś pejoratywnie… ale to chyba dobrze, że nasze umysły odpoczną od wirusa w koronie?

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/po-zawierciansku-marszalkowska-ale-jaka-felieton/

_

Zdjęcie: Archiwum zawiercianskie.pl

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *