O bieżących sprawach w mieście: środowej sesji, planach budowy hali sportowej, sprawie związanej z ZGK, wysypiskiem śmieci, schroniskiem dla zwierząt, planach rewitalizacji Marszałkowskiej czy o zmianie warunków pracy i płacy Pawła Kaziroda w Starostwie Powiatowym mówił w rozmowie z Pawłem Kmiecikiem radny miejski Henryk Mól.

Posłuchajcie wywiadu:

_

Dziś jest piątek 29 maja, wschód słońca nastąpił o 04:38, zachód będzie miał miejsce o 20:41. Dzień potrwa 16 godzin i 3 minuty.

_

SKRÓT INFORMACJI Z PORTALU ZAWIERCIANSKIE.PL

W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, przełożono termin składania corocznych zeznań podatkowych.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/przypominamy-pit-y-mozna-skladac-do-poniedzialku-1-czerwca/

_

Przed godziną 16:00 w czwartek 28 maja na skrzyżowaniu ulic Leśnej i Sienkiewicza w Zawierciu doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/kolizja-na-skrzyzowaniu-ul-lesnej-i-sienkiewicza-w-zawierciu-zdjecia-2/

_

We wtorek 12 maja portal zawiercianskie.pl ogłosił na Facebooku ankietę, w której zadaliśmy pytanie: “Czy Twoim zdaniem warto inwestować pieniądze z budżetu miasta, aby ulica Marszałkowska stała się nowym centrum społecznym/kulturalnym?”. Ankieta zakończyła się we wtorek 19 maja o godzinie 14:09. Oddano w niej 1203 głosy – 394 “za”, a 809 “przeciw”. Procentowo przedstawiony wynik ankiety to: 33% “za” i 67% “przeciw”.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/ponad-1200-glosow-67-przeciw-inwestowaniu-w-ul-marszalkowska-co-na-to-urzad-to-zaledwie-25-procent-wszystkich-zawiercian/

W środę 27 maja odbyła się sesja Rady Miejskiej w Zawierciu. Rozpoczęła się od minuty ciszy w związku ze śmiercią w minionych dniach żony Witolda Grima, Bogdana Dworaka oraz Jarosława Sochackiego.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/radna-ewa-micka-na-sesji-o-zgk-my-jako-radni-nic-o-tym-nie-wiedzielismy-podejrzewam-ze-spoleczenstwo-rowniez/

_

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *