Fani Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego mają powód do świętowania. W sobotę 26 września odbędzie się Industriada – festiwal techniki, który w tym roku organizowany jest po raz 11.

Choć program imprezy będzie skromniejszy z powodu pandemii COVID-19, będzie on obejmował 23 miasta woj. śląskiego i 36 obiektów szlaku Zabytków Techniki, takich jak Muzeum Górnictwa i Rud Żelaza w Częstochowie, Browar Zamkowy w Cieszynie czy Muzeum Prasy Śląskiej w Pszczynie. O atrakcjach szerzej mówi Konrad Kołakowski z Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu:

_

Program Industriady obejmował niegdyś również Zawiercie. Więcej informacji przedstawia nasz reporter, Michał Siciński:

W tym roku Święto Szlaku Zabytków Techniki zakończy się w tyskim Browarze Obywatelskim. Odbędzie się tam koncert Marcina Wyrostka & AUKSO oraz multimedialny pokaz mappingu. Podczas tej edycji w Tychach nastąpi również oficjalna inauguracja Galerii Stara Warzelnia. W tym zabytkowym obiekcie zostaną także zaprezentowane zbiory kolekcji Barwy Śląska. Jednocześnie, z powodu szczególnych okoliczności, uczestnicy Industriady 2020 będą zobowiązani do przestrzegania regulaminu, zachowania zasad higieny oraz wykonywania poleceń organizatora. Maseczki będą obowiązkowe w zamkniętych pomieszczeniach. 25 i 26 września zostanie również uruchomiona specjalna infolinia. Numer 728 406 107 będzie dostępny w godzinach 9.00–21.00.

MS
Fot.: industriada.pl

24 września, 2020

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *